Sitijeva rutina za četvrtfinale FA Kupa i 15. pobedu u nizu!

10.02.2021

19:27

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su pobedili Svonsi u gostima rezultatom 3:1.

Siti - Svonsi

Siti je dominirao od samog početka, a mrežu domaćih načeo je  Kajl Voker u 30. minutu. Voker je centrirao kroz peterac sa desnog boka, lopta nije zakačila nikog, ali je prevarila golmana Svonsija za 0:1.

Siti je pitanje pobednika rešio na samom startu drugog poluvremena, sa dva brza gola. U 47. minutu pogodio je Sterling posle Rodrijeve asistencije, da bi tri minuta kasnije pogodio i Žezus posle proigravanja Bernarda Silve.

Svonsi je uspeo da postigne počasni pogodak u 77. minutu preko Vitakera.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Siti je zasluženo, posle dodatog gasa do 50. minuta rešio sve dileme i overio plasman u narednu rundu.