DRAMA U FA KUPU: Junajted TEK u produžecima SLOMIO otpor Vest Hema

09.02.2021

22:26

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u 1/4 finale FA Kupa.

Mančester junajted - Vest Hem

Crveni đavoli su u osmini finala na Old Trafordu savladali Vest Hem sa 1:0, ali tek posle produžetaka.

Junak domaćih bio je Skot Mektomini, koji je Lukaša Fabijanskog savladao u 98. minutu utakmice. On je ušao u 73. minutu regularnog dela umesto Nemanje Matića, a asistent kod gola nešto kasnije bio mu je Markus Rašford.

Delovalo je da od kontranapada Junajteda neće biti ništa i da su se Bruno, Fred i Kavani prekombinovali, međutim, škotski veznjak je natrčao i iz kolena pogodio mrežu gostiju.

Junajted je bio nešto bolji rival, imao za nijansu više prilika i na kraju otišao u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja na svetu.

Vest Hem je bio blizu penala, ali je Mohamed Benrama u 115. minutu glavom šutirao pravo po sredini gola u Dina Hendersona.

Ranije tokom dana u prvom meču ove faze Bornmut je u gostima savladao Barnli sa 2:0, strelci su bili Saridž i Stanislas.