GOLOVI SE REĐALI NA TRACI U LIGI 1: Nim i Monako brojali do 7, a Monpelje i Dižon do 6!

07.02.2021

16:00

I 24. kolo Lige 1 bilo je veoma uzbudljivo.

Fudbaleri Monaka slavili su posle goleade u Nimu!

Prvi susret na današnjem programu dobio je Brest kod kuće protiv Bordoa rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 56. minutu preko Huanga, ali je Stiv Munije u 80. izjednačio.

Preokret je doneo Fevre u 85. minutu.

Druga utakmica odigrana je između Monpeljea i Dižona.

Monpelje je bio bolji 3:1.

Gosti su i na ovom meču poveli, i to u 5. minutu, ali je drugo poluvreme potpuno pripalo domaćinima, pošto su najpre u 48, pa 56, pa 61. minutu obezbedili pobedu.

Konate je 88. dao tračak nade Dižonu, ali ipak nije bilo boda za njih.

Nica je bez problema savladala Anže 3:0.

Nekadašnje potencijalno pojačanje Partizana Sejdu Dumbija otvorio je susret autogolom u 9. minutu, da bi sin legendarnog Teufilu, Mizan Maulida, duplirao prednost u 17.

Tačku na meč stavio je Amin Giriri u 83.

Najzanimljiviji susret viđen je u Nimu, gde je Monako posle velike borbe pobedio 4:3.

Poveli su momci iz kneževine već u 3. minutu preko sjajnog Aleksandra Golovina, koji je i duplirao prednost u 12. minutu.

Sjajni Golovin postigao je het-trik za Monako!

Tada je najpre Ben Jederu poništen gol, a onda je krenuo i "kambek" Nima.

Prvi je uzvratio paljbu Deo u 23, a onda i Ferhat u 32. minutu.

Golovin je u 62. kompletirao het-trik, dok je čevrti gol za goste postigao Foland u 77. minutu.

Finalni gol na utakmici za domaćine je postigao Niklas Eliason u 81.

Sent Etijen se živ namučio pre nego što je minimalnim rezultatom savladao Mec na svom "Godfroa Gišaru".

Jedini gol na utakmici viđen je u 14. minutu, kada je Boje postigao autogol.

Podsećamo, na današnjem programu u Ligi 1 su još dve utakmice.

Najpre će Nant i Lil ukrstiti oružije u 17 časova, dok je poslastica kola okršaj između žestokih rivala Marseja i PSŽ-a u 21 h.