ZIDANOVE MUKE: Real prošao GOLGOTU u Ueski!

06.02.2021

18:18

Uzbudljivo u La ligi.

Detalj sa meča Ueska - Real Madrid

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su tesnu pobedu u 22. kolu Primere, protiv Ueske na strani sa 2:1 (0:0).

"Galaktikosi" su do nova tri boda stigli posle preokreta, zahvaljujući dvostrukom strelcu, defanzivcu Rafaelu Varanu.

Prvo poluvreme je proteklo u mirnom ritmu, bez velikih šansi. Ipak, na startu drugog dela utakmice Havijer Galan je šokirao Madriđane pogodivši za autsajdera u 48. minutu.

Tada je na scenu stupio Francuz, koji je najpre poravnao rezultat u 55. minutu, da bi u 84. postavio konačnih 1:2. Prethodno je aktuelni prvak Španije propustio brojne prilike da preokrene, a u promašajima je prednjačio Varanov sunarodnik, centarfor Karim Benzma.

Četa Zinedina Zidana se pobedom "osamila" na drugom mestu tabele La lige, sa sedam bodova manje u odnosu na vodeći Atletiko, uz dve utakmice viška, dok Ueska drži "fenjer" sa svega 16 osvojenih poena.