Ajntrahtove Srbende JURE LIGU ŠAMPIONA, Bajern dominantan protiv Hofenhajma u nastavku Bundeslige!

30.01.2021

16:45 >> 16:49

Ajntrahtova mašinerija izgleda šljaka na "srpsko" gorivo, pošto je duo "Orlova" u timu iz Frankfurta ponovo bio ključan u pobedi nad Hertom iz Berlina.

Filip Kostić (sredina), Luka Jović (desno) i Frankfurt nastavljaju da tutnje ka Ligi šampiona!

Cvetaju ruže sastavu Adija Hitera od kada se Luka Jović vratio iz Reala, pa su danas bili bolji od Herte rezultatom 3:1 u 19. kolu Bundeslige.

Dosadno prvo poluvreme zamenilo je veoma uzbudljivo drugo, gde je najpre Pijontek postigao gol za goste u 66. minutu, da bi mu Andre Silva odgovorio posle sjajne asistencije preporođenog Filipa Kostića dva minuta kasnije.

Jović je u igru ušao u 62. minutu, pa je imao veliki uticaj na igru, iako nije do kraja postigao gol.

To jeste uradio još jednom Silva, i to u 95. minutu sa bele tačke.

Ajntraht sada zauzima sjajno 3. mesto u Bundesligi, dok je Herta pala na 14. poziciju.

Bajern svim snagama pokušava da reši nedoumice oko šampion što pre, pa je još jednim dominantnim izdanjem ostao na bezbednoj distanci od ostatka lige.

Bavarci su savladali Hofenhajm 4:1.

Prvi gol postigao je Boateng u 32. minutu, dok je Miler u 43. duplirao prednost. Odgovorio je Kramarić samo 60 sekundi kasnije, ali je Levandovski u 57. odagnao bilo kakvu sumnju o pobedniku.

Do kraja se još samo Gnabri upisao u strelce u 63. minutu.

Bajern je bio nezaustavljiv u pobedi od 4:1 nad Hofenhajmom

Dortmund je posle slabog starta počeo da nadoknađuje minus, pa je savladao Augsburg 3:1 i ušunjao se u top 5.

Poveli su gosti već u 10. minutu, pa je delovalo kao da bi možda i mogli da ukradu poene sa Signal Iduna Parka.

Još gore je delovalo kada je Haland promašio penal u 21. minutu, ali je ubrzo Tomas Delejni izjednačio.

Džejdon Sančo preokrenuo je u 63, da bi konačan rezultat postavio Udokaj autogolom u 75.

Džejdon Sančo postigao je treći gol za svoj tim

Augsburg posle poraza zauzima 13. mesto u Bundesligi.

Verder iz Bremena nije iskoristio susret sa najgorim timom u ligi, Šalkeom, da dođe do tri boda, već su remizirali 1:1.

Omar Maskarel dao je Nastasićevoj ekipi prednost u 38. minutu, ali je u 77. Movald izjednačio za Verder i ostavio ih na 11. pozicji.

Union Berlin i Borusija iz Menhengladbaha takođe su odigrali 1:1.

Knoš je u 31 domačinima dao prednost, dok je Alasan Plea izjedančio u 59.

Možda je ovaj rezultat bio i pravedan za 7. i 8. ekipu u nemačkoj eliti.

Na današnjem programu Bundeslige još je utakmica između Lajpciga i Bajera iz Leverkuzena koja počinje u 18.30.