U Bundesligi klimavo: Majnc iznenadio Dortmund, goleada u Volfsburgu!

16.01.2021

16:26

Ne preterano uzbudljiv bio je nastavak Bundeslige.

Fudbaleri Lajpciga odigrali su sjajan meč sa Volsfburgom

Najzanimljivije bez sumnje bilo je na utakmici između Volsfburga i Lajpciga, gde su timovi podelili bodove posle neizvesnih 2:2.

Red Bul je poveo već u 5. minutu preko Mukijelea, ali je on Gerhartov šou počeo, pa je spektakularnom kreativom namestio dva gola za preokret.

Najpre je pogodio holandskog džina Vuta Veghorsta u 22. minutu, a potom i Stefena za 2:1 u 35.

Nisu se gosti predavali, pa su preko stamenog mađarskog defanzivca Vila Orbana stigli do izjednačenja u 54. mintu.

Oba trenera napravili su po dve izmene do kraja u pokušaju da nadmudre protivnika, ali ništa na kraju nije urodilo plodom, pa su bodovi podeljeni.

Volfsburg je protiv jakog Lajpciga izvukao bod

Navijači Dortmunda neće biti zadovoljni rezultatom protiv Mainca, ali je krivica delimično na njihovim uzdanicama.

Jeste sudija diskutabilno poništio gol u 2. minutu Holandu, ali to nije bio razlog da se Dortmund potpuno pogubi i dopusti protivniku da otme kontrolu nad mečom.

Majnc je toliko dobro igrao, da će čak i poveo u 57. minutu preko Ozuntalija, ali nisu odoleli pa je Munije u 73. poravnao rezultat.

Šansu da osvoje sva tri boda i krenu da se penju nazad ka vrhu tabele "milioneri" su propustili u 76. minutu, kada je Marko Rojs promašio penal.

Marko Rojs bio je tragičar u 76. minutu kada je promašio penal

Prvih 80 minuta utakmice između Verdera i Augsburga bili su uspavanka, ali je onda ekipa iz Bremena upalila nitro i "na brzaka" rešila goste rezultatom 2:0.

Prvi pogodak postigao je Gebre Selasije u 84. minutu, a tačku na meč stavio je Agu u 87. minutu.

RepublikaFoto: promofoto