CRNO-BELO DETE HARA ITALIJOM: Sjajni Vlahović heroj Fiorentine!

10.01.2021

19:00

Fudbaleri Fiorentine savladali su Kaljari minimalnim rezultatom (1:0) u meču 17. kola italijanske Serije A.

Dušan Vlahović

Junak Viole bio je srpski napadač Dušan Vlahović, koji je pobedonosni gol postigao u 72. minutu. On se odlično kretao, pobegao Dijegu Godinu i rutinski realizovao priliku koju mu je stvorio Hose Kaljehon.

Vlahoviću je ovo peti gol na poslednjih šestutakmica u italijanskom prvenstvu. Takođe, za domaće je čitav meč kao kapiten odigrao još jedan srpski fudbaler, Nikola Milenković.

Pravo je čudo kako na stadionu "Artemio Franki" nije bilo još pogodaka. Obe ekipe su mogle da dođu do golova, međutim, golmani Drongovski i Kranjo su briljirali.

Gosti su najbliži pogotku bili u prvom poluvremenu, kada je penal promašio Žoa Pedro. Neprecizni su tokom duela bili i Kristijan Oliva i Dijego Godin. Šanse za Fiorentinu su redom promašivali Vlahović, Pecela, Biragi, Kaseres...

Na kraju, pobeda Viole, kojom su se popeli na 12. mesto. Kaljari je pao za jednu poziciju i sada je 16.