NAVIJAČI PONOVO STREPELI: Arsenal u produžecima IZBACIO Njukasl!

09.01.2021

20:24

Arsenal se pobedom nad Njukaslom plasirao u šesnaestinu finala FA Kupa 2:0.

FK Arsenal

"Tobdžije" su do pobede došle posle produžetaka, pošto je u regularnom delu bilo 0:0.

Junaci Arsenala bili su mladi Emil Smit Rou i kapiten Pjer-Emerik Obamejang.

Dubravka je imao dve dobre odbrane u prvom poluvremenu, pošto je branio udarce Obamejanga i Vilijan.

Brazilac se u jednoj situaciji i obrukao, pošto je iz blizine gađao preko gola.

Golman Njukasla je imao još jednu dobru odbranu u drugom poluvremenu, kada je sprečio Viloka da glavom zatrese mrežu.

Endi Kerol se obrukao na drugoj strani, kada je promašio gotovo prazan gol.

Saka i Obamejang propustili su po još jednu priliku, a u poslednjem napadu utakmice je Kerol promašio pobedu, tačnije odbranio mu je Leno.

I onda u produžetku na scenu stupaju Smit Rou i Obamejang.

Prvo je mladi ofanzivni vezista pogodio u 109. minutu, a zatim i Obamejang u 117. minutu.

U ostalim mečevima, Brentford je savladao Midlzbro (2:1), dok je Plimut u gostima iznenadio Hadersfild (3:2).