(VIDEO) GRCI PALI NA MAKSIMIRU: Hrvatska na korak od SP

09.11.2017

21:39

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Zagrebu selekciju Grčke 4:1 (3:1) u prvom meču baraža za SP 2018.

Fudbaleri Hrvatske slave pobedu u Zagrebu

Hrvatska je povela u 14. minutu. Golman Grčke Karnezis napravio je veliku grešku i dozvolio da mu Kalinić uzme loptu. Karnezis je oborio Kalinića, a sudija je pokazao na penal. Precizan sa 11 metara bio je Luka Modrić.

Na 2:0 povisio je Kalinić i to petom posle asistencije Strinića. Grčka je smanjila u 30. minutu. Sokratis je pogodio mrežu Subašića. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:1 za Hrvatsku. Ovog puta u strelce se upisao Perišić.

Konačan rezultat postavio je Kramarić u 49. minutu posle velike greške odbrane gostiju.

Švajcarska je u gostima pobedila Severnu Irsku 1:0. Jedini strelac za Švajcarsku bio je Rodrigez u 58. minutu.

Revanš mečevi biće odigrani 12. novembra.