BL: Borusija prebolela bruku protiv Štutgarta, pao je Verder!

15.12.2020

21:47

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su na gostovanju kod Verdera sa 2:1 u 12. kolu Bundeslige.

Marko Rojs

Odlučujući momenat dogodio se u 79. minutu, kada je pobedonosni gol postigao Marko Rojs.

On je prvo promašio penal, da bi tek iz odbitka savladao Pavlenku.

Prva dva gola na meču postignuta su u prvom poluvremenu.

Rafael Gereiro je pogodio u 12, da bi Verder u 28. uzvratio preko Movalda u 28. minutu.

Dortmund je uspeo da se oporavi od šokantnog poraza za vikend od Štutgarta (1:5) i sada je 4. sa 22 boda.

Union Berlin je nastavio sa dobrim partijama i malo je falilo da slavi na gostovanju Štutgartu (2:2).

Golove za tim iz prestonice postigli su Fridrih u 4, odnosno Avonidži u 77. minutu.

Kalajdžić je smanjio rezultat u 85, da bi domaći do boda stigli posle provere VAR-a, u nadoknadi vremena.

Strelac je ponovo bio momak srpskog porekla, rođen u Beču, Kalajdžić.

Takođe utakmicu bez pobednika i golova odigrali su Herta i Majnc, 0:0.