ČELSI PAO POSLE 3 MESECA: Minimalac Evertona za prekid CRNE SERIJE!

12.12.2020

22:15

Fudbaleri Evertona savladali su Čelsi sa 1:0 u 12. kolu engleske Premijer lige.

Čelsi - Everton

"Karamele" su na "Gudison parku" do trijumfa stigli zahvaljujući pogotku Gilfija Sigurdsona iz penala u 22. minutu.

Jedanaesterac je skrivio golman Mendi, koji je neoprezno uleteo u Kalvert-Luina.

Ovo je prvi poraz Čelsija posle skoro tri meseca i neuspeha kod kuće protiv Liverpula (0:2), dok su fudbaleri Evertona konačno su uspeli da pobede na svom teren posle skoro dva i po meseca.

Pravo je čudo kako nije bilo još pogodaka na ovoj utakmici.

Odmah nakon primljenog gola, Ris Džejms je imao dve dobre šanse, a kod druge situacije je pogodio stativu.

Imali su šanse i Kurt Zuma i Mejson Maunt, koji je, takođe, pogodio stativu u drugom poluvremenu iz slobodnjaka.

Bilo je dosta borbe, žutih kartona, ali promene rezultat nije.