Nikolićeva Lokomotiva nije mogla do čuda, Real prvi u grupi - Šahtjor odoleo Interu u Milanu i ostavio ga bez Evrope!

09.12.2020

19:14 >> 22:04

Fudbaleri Bajerna savladali su Lokomotivu u Minhenu sa 2:0 u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona i tako je ostavili bez Lige Evrope.

Karim Benzema

Bajern je bio daleko opasniji protivnik tokom celog meča, što je i očekivano, ali Nikolićeva Lokometiva se dobro držala. Ruskom timu je bila potrebna pobeda u Minhenu i poraz Red Bula u Salcburgu.

Pokušavali su izbranici Marka Nikolića iz kontre da ugroze gol Bavaraca, ali nisu mogli do gola. Na poluvremenu je bilo 0:0, a onda su fudbaleri Bajerna dodali gas.

Niklas Zile je posle kornera odlično snašao i glavom loptu "spakovao" u mrežu Lokomotive u 63. Minutu, a onda je Čupo Moting je udvostručio prednost minhenskog tima i stavio tačku na meč.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostovanju Salcburgu protiv istoimenog tima 2:0 u odlučujućem meču za plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Fudbaleri Real Madrida kao prvi u grupi idu u nokaut fazu Lige šampiona pošto su savladali Borusiju Menhengladbah 2:0.

Šahtjor  i Inter su odigrali 0:0, ovaj remi je ostavio Inter bez Evrope!

Na stadionu „Alfredo di Stefano“ Real je od prvog zvižduka sudije Bjorna Kujpersa krenuo žestoko i to mu se isplatilo. Prvi gol je pao već u 9. minutu, lopta je došla do Karima Benzeme koji je visoko skočio i glavom loptu smestio u mrežu Jana Zomera za 1:0.

Ponovo je Benzema u finišu prvog poluvremena pogodio i postavio konačan rezultat. Ovog puta je Rodrigo sjajno centrirao u peterac, tu je bio Benzema i ponovo udarcem glavom prosledio loptu u mrežu gostiju za 2:0. Ređale su se u nastavku šanse pred golom Nemaca, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Šahtjor je uspeo da otkine bod na gostovanju Interu u Milanu odigravši meč bez golova, dovoljno za plasman u 1/16 finala Lige Evrope.

Inter je takmičenje završio sa skromnih šest bodova i zasluženim poslednjim mestom u grupi.

Počelo je dobro po izabranike Antonija Kontea kada je Lautaro Martinez pogodio prečku u sedmom minutu.

Nedugo zatim i Stefan De Fraj je pokušao, a gosti su uzvratili preko Dodoa u 40. minutu čiji udarac Handanović odbranio.

U okviru grupe C jedino nerešeno pitanje bilo je ko će sa koje pozicije u drugi krug Lige šampiona, ali i ko će u Ligu Evrope.

Sada je jasno, nakon večerašnjih utakmica, kao prvoplasirani u osminu finala ide Mančester siti, drugi je Porto, a trećeplasirana ekipa je Olimpijakos koji ima bolji skor od Marseja u međusobnim duelima zbog gola u gostima. Olimpijakos je savladao Porto sa 2:0, dok je Mančester siti rutinski nadigrao Marsej sa 3:0.

Bajern - Lokomotiva Moskva 2:0

Inter - Šahtjor 0:0

Mančester siti - Olimpik Marsej 3:0

Olimpijakos - Porto 0:2

Real Madrid - Borusija Menhengladbah 2:0

Salcburg - Atletiko Madrid 0:2

90. minut - Mečevi su završeni!

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Atletiko Madrid stavlja tačku na meč!

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern uvećava vođstvo golom Čupo - Motinga, Nikolićeva Lokomotiva više nema šanse za LE!

77. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Siti uvećava vođstvo golom Aguera!

63. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern vodi golom Zilea!

48. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mančester siti vodi golom Toresa!

46. minut - Počela su druga poluvremena!

45. minut - Kraj prvih poluvremena!

39. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Vodi Atletiko Madrid golom Ermosa!

32. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benzema uvećava vođstvo Reala!

10. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Porto vodi golom Otavia!

9. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Real Madrid vodi golom Benzeme!

1. minut - Utakmice su počele!

Aktuelni šampion Bajern iz Minhena dočekuje Lokomotivu Marka Nikolića u utakmici koja Lokomotivi može da donese Ligu Evrope, a Bajernu samo dobar trening. Salcburg dočekuje Atletiko u borbi za 2. mesto u grupi koje vodi dalje.

Grupa B, najinteresantnija grupa, jer svi klubovi mogu da prođu dalje. Real dočekuje Menhengladbah i pobeda ga vodi dalje. Inter dočekuje Šahtjor i pobedom može dalje, ali i Ukrajinci pobedom mogu dalje.

Grupa C, Olimpijakos dočekuje Porto u borbi za Ligu Evrope. Mančester siti dočekuje Marsej, a ta utakmica može Marseju da donese Ligu Evrope.