KO ĆE KOME AKO NEĆE SVOJ SVOME: Tadić pogodio, ali Ajaks doživeo NEOČEKIVAN ŠOK!

22:43

Fudbaleri Tventea su iznenadili Ajaks sa 2:1 u Amsterdamu.

Dušan Tadić

Junak Tventea bio je dvostruki strelac Kvinsi Menig, koji je zapravo igrač Ajaksa na pozajmici u Enshedeu.

Jedini gol za Ajaks postigao je srpski reprezentativac Dušan Tadić, iz penala za izjednačenje u 59. minutu.

Ajaks je vršio žestok pritisak na 1:1, ali je ostavljao previše prostora u pozadini za kontranapade gostiju koji su to na kraju maksimalno iskoristili.

Danilo je propustio nekoliko zicera, dok Menig konačno u 84. minutu nije sjajnim golom srušio domaćina.

Uprkos ovom porazu, Ajaks je zadržao vodeću poziciju na tabeli.