LUDNICA NA SENT MERISU: Junajted gubio sa 2:0, a onda je ušao Kavani i sam pobedio sjajni Sautempton!

29.11.2020

16:01

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su posle velikog preokreta Sautemptona sa 3:2 u 10. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Junajteda

Junajted je na ovom meču posle prvih 45 minuta gubio sa 2:0, ali je u nastavku meča ulaskom Edinsona Kavanija stigao do neverovatnog trijumfa.

Poveo je domaćin u 23. minutu, Vord-Praus je sjajno izveo korner, a visoki Bednerek je poslao loptu iza leđa Davida de Hee.

Ubrzo je Sautempton došao do 2:0. Vard-Prous je još jednom ove sezone hirurški precizno šutirao i z slobodnog udarca i savladao nemoćnog De Heu, koji se tom prilikom i povredio, pa ga u drugom poluvremenu nije bilo među stativama. Zamenio ga je Henderson.

Junajted je mnogo bolje zaigrao u nastavku pre svega zbog ulaska Kavanija. Sjajni Urugvajac je prvo asistirao Brunu Fernandešu, a onda je i sam postigao dva gola glavom, od čega je drugi bio u nadoknadi vremena i tako doneo ogromnu pobedu Junajtedu.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč u dresu Junajteda.

Sautempton je ostao na petom mestu sa 17 bodova, dok je Mančester sedmi sa 16 poena i mečom manje.