TITULA JE SVE DALJA: Alaves šokirao Real u Madridu!

28.11.2020

21:58

Fudbaleri Real Madrida doživeli su šokantan poraz od Alavesa na svom terenu u okviru 10. kola Primera.

Fudbaleri Reala

Gosti su slavili sa 2:1 i stigli do tri velika boda.

Na stadionu Alfredo di Stefano gledali smo fantastičan meč sa puno prilika na obe strane. Alaves je poveo već u 5. minutu, Naćo je igrao rukom, a sa bele tačke bio je precizan Lukas Perez.

Do kraja prvog poluvremena oba tima imala su neverovatne šanse za gol, ali su golmani Kurtoa i Pačeko bili sjajni.

Na startu drugog dela Hoselu posle očajne greške Kurtoe šalje loptu u praznu mrežu sa 2:0. Real je krenuo svim silama u napad posle tog gola, što je ostavljalo dosta prostora za kontre Alavesa.

Pretili su Madriđani, ali su i gosti imali nekoliko izuzetnih prilika, ali nisu imali sreće da povedu sa 3:0. U završnici meča Kazemiro je nekako ugurao loptu u mrežu golmana Pačeka, pa je Real imao šansu da osvoji bod.

Isko je u poslednjim trenucima meča imao sjajnu priliku, dobro je šutirao, ali je pogodio samo prečku, pa je ekipa Pabla Maćina podignutih ruka otišla sa terena.

U domaćem timu nije bilo nekoliko važnih igrača, među kojima je i Luka Jović koji se oporavlja od koronavirusa.

Zidanov tim posle 10 kola ima 17 bodova, šest manje od prvoplasiranog Sosijedada i nalazi se na četvrtoj poziciji, sa druge strane sjajni Alaves je na devetom mestu sa 13 bodova.