ZVEZDA ZASIJALA U BELGIJI! Bomba Petrovića i Milunovićevo ISKUSTVO za veliku POBEDU nad Gentom vrednu EVROPSKOG PROLEĆA!

26.11.2020

17:21 >> 19:48

Odlična predstava aktuelnog srpskog šampiona u drugom po rangu evropskom takmičenju.

Radost Nemanje Milunovića posle drugog gola za Crvenu zvezdu protiv Genta

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent u Belgiji sa 2:0 (1:0) u 4. kolu grupe L Lige Evrope, čime su došli na korak od prolaza u nokaut fazu takmičenja.

Golove za crveno-bele postigli su Petrović u 1. i večeras odlični Nemanja Milunović u 58. minutu utakmice.

Ovo je treća uzastopna pobeda našeg predstavnika u grupnoj fazi, a narednog četvrtka boriće se sa Hofenhajmom za prvo mesto pred 1/6 finala.

Gosti su na "Gelamko areni" pokazali veliki kvalitet, naročito kod prekida i u timskoj defanzivi. Trener Dejan Stanković je postavio pravi bedem ispred gola Milana Borjana, a prelep gol dao je vezista Njegoš Petrović na samom startu sureta. Pobedu je "overio" Nemanja Milunović koji se upisao u listu strelaca čime je krunisao odličnu igru u odbrani.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča, Gent - Crvena zvezda 0:2!

93. minut - Kraj utakmice, ogromna pobeda Crvene zvezde!

90. minut - Glova je nadoknadio tri minuta.

85. minut - Izmene u oba tima. Džordž je zamenio Kumsa u Gentu, a potom su ušli i Radulović i Boaći, dok su iz igre izašli Vukanović i Falčineli.

83. minut - Ulazimo u samu završnicu meča. Domaći pokušavaju da stignu do gola koji bi uneo neizvesnost u utakmicu, ali su za sada bezuspešni.

Dijego Falčineli na meču sa Gentom

79. minut - Još jednom se istakao Roman Bezus, srećom novi neprecizan pokušaj.

76. minut - Neprecizan šut Fortune koji još jednom nije išao u okvir gola gostujućeg sastava.

72. minut - Trener Zvezde Dejan Stanković odlučio je da napravi dvostruku izmenu. Ulaze Spiridonović i Eraković, van terena su Ben i Petrović. Tom prilikom napadač sa Komora je zaradio i žuti karton zbog odugovlačenja igre.

71. minut - Kums je propustio najbolju šansu domaćih na meču. Odlično se ubacio između defanzivaca gostiju, ali je šutirao pored gola.

69. minut - Rezervista Ođiđa-Ofoe je ostao potpuno neometan, ali je šutirao neprecizno.

Meč Gent - Crvena zvezda na "Gelamko areni"

66. minut - Treća izmena u Gentu, Niangbo je zamenio Bukarija.

64. minut - Velika greška Veljka Nikolića. Promašio je loptu u svom šesnaestercu, ona je stigla do Kumsa koji je slabo šutirao sa nekih 15-ak metara.

59. minut - Druga izmena u Gentu, Ođiđa-Ofoe menja Ovusua.

58. minut - GOOOOL! Odlična kombinacija Zvezde nakon kornera. Degenek je napravio blok, a Milunović je savladao Bolata čime je duplirao vođstvo crveno-belih (0:2)!

56. minut - Pokušaj Degeneka sa distance, a potom se povredio strelac jedinog pogotka u dosadašnjem toku meča, Njegoš Petrović.

53. minut - Novi pokušaj Genta, Bezus je pokušao sa boka, ali je lopta otišla u gol aut.

50. minut - Opasan napad crveno-belih preko Gajića i Nikolića koji je ušao u kazneni prostor, ali je njegov centaršut izblokiran.

48. minut - Bezus je skočio, ali je iz izgledne pozicije prebacio gol Crvene zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. U redovima Genta Kastro-Montes menja Botaku.

Posle prvih 45 minuta Crvena zvezda ima minimalno vođstvo protiv Genta pogotkom Njegoša Petrovića!

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

44. minut - Bukari je imao najbolju priliku za Gent u prvom delu igre, ali je Borjan sjajnom paradom izbacio loptu u korner.

41. minut - Kums je probao, intrvenisao je Borjan, a potom je Mohamadi bio izuzetno neprecizan.

Vezista Crvene zvezde Veljko Nikolić

32. minut - Bezusa je povukao Aleksa Vukanović, Belgijanci su tražili penal, ali je Filip Glova odmahnuo rukom. Sreća za goste...

30. minut - Posle pola časa igre Zvezda zasluženo vodi.

28. minut - Bezus je oprobao svoj udarac sa preko 20 metara, još jednom pravo u kapitena gostiju.

26. minut - Dorš je pokušao, ali pravo u ruke golmana kluba iz Ljutice Bogdana.

Pankov intrveniše ispred igrača Genta

25. minut - Jalova ofanziva domaćina, za sada je fenomenalnu taktiku postavio trener Crvene zvezde Dejan Stanković, čiji puleni ne dozvoljavaju Belgijancima da ugroze Milana Borjana.

21. minut - Falčineli je dobro sačuvao loptu, Hanse-Olsen ga je srušio, a čini se da je slovački sudija propustio šansu da mu pokaže žuti karton.

18. minut - Pritisak Genta. Najpre je Degenek izblokirao pokušaj domaćih, a potom je Gajić izbacio loptu u korner.

12. minut - Domaći su preuzeli inicijativu nakon početnog vođstva srpskog predstavnika, ali četa Dejana Stankovića vrši dobar presing i ne dozvoljava stopostotne prilike pred golom kapitena. U međuvremenu je pokušao i Bezus, ali bez promene rezultata.

8. minut - Posle burnog starta zatišje u Belgiji. Kums je pokušao da ugrozi Borjana, ali se isprečio iskusni Nemanja Miluanović.

2. minut - GOOOOL! Između prvog i drugog minuta pravu bombu je uputio Njegoš Petrović! Namestio se i sa nekih 20-ak metara šutirao pod samu prečku gola koji čuva iskusni Bolat, crveno-beli vode!

1. minut - Slovački arbitar Filip Glova dao je znak za početak susreta.

Počinje meč na "Gelamko areni"!

Pre početka utakmice, održan je minut ćutanja u čast preminulog argentinskog fudbalera Dijega Armanda Maradone.

Legenda živi - Dijego Armando Maradona
GENT: Bolat – Botaka, Hanhe-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Fortuna, Mohamadi – Dorš, Ovusu, Kums – Bukari, Bezus.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Degenek – Petrović, Nikolić – Ben, Ivanić, Vukanović – Falčineli.