Inter prosuo bodove u finišu - Het-trik Mhitarijana u Đenovi!

08.11.2020

16:17

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima ekipu Đenove 3:1 u utakmici 7. kola italijanske Serije A, dok su Inter i Atalanta remizirali 1:1.

Atalanta - Inter

Junak trijumfa Rimljana bio je trostruki strelac Henrik Mhitarijan, koji je pogađao na kraju prvog poluvremena, potom u 66. minutu  na asistenciju Peresa, a onda i u 85. minutu kada mu je asistent bio Pedro. Domaći su jedini gol postigli u 50. minutu, kada je Marko Pjaca izjednačio na 1:1. Ivan Radovanović je bio starter u ekipi Đenove.

Imao je tim Antonija Kontea (bez povređenog Aleksandra Kolarova) pobedu u džepu, ali je remi Atalanti doneo novajlija Aleksej Mirančuk.

Inter je poveo golom Lautara Martineza, na asistenciju Ešlija Janga sa leve strane.
Na izjednačenje se čekalo dvadeset minuta, a onda je pojačanje Atalante iz moskovske Lokomotive Aleksej Mirančuk preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Handanoviča - 1:1.
Remi bez golova viđen je u Torinu, gde je gostovao Krotone.

Saša Lukić igrao je 90 minuta za "bikove", dok je Miloš Vulić za goste izašao u 84. i meč završio sa žutim kartonom.