REŠETA KAO NEKAD: Novi gol Tadića u ubedljivom trijumfu Ajaksa!

08.11.2020

14:05

Fudbaleri Ajaksa savladali su Utreht sa 3:0 u 8. kolu Eredivizije.

Dušan Tadić

Dušan Tadić se ponovo našao među strelcima za "kopljanike". On je pogodio iz jedanaesterca u 71. minutu pri minimalnom vođstvu Amsterdamersa, čime je i prelomio utakmicu. Nastavio je sjajan niz, jer je ovo bio peti gol Tadića u petoj uzastopnoj utakmici za Ajaks.

Prednost gostima doneo je Dejvi Klasen u 62. minutu. Devet minuta kasnije dosuđen je pomenuti penal koji je Tadić pretvorio u vođstvo od 2:0. Konačan rezultat postavio je Kvinsi Promes u 91. minutu.

Ajaks je na čelu tabele nakon osam kola sa tri boda više u odnosu na drugoplasirani Vitese, koji će kasnije tokom dana dočekati Emen.

Tadić se već u ponedeljak seli u Beograd gde će doći na okupljanje "orlova" pred meč protiv Škotske koji je odlučujući za odlazak na Evropsko prvenstvo.