DRAMA U SUBOTICI: Partizanov HEROJ odbranio penal u 90! Crno-beli PREŽIVELI Spartak i zadržali korak za Zvezdom!

07.11.2020

19:02

Viđen veoma uzbudljiv duel.

Filip Stevanović na meču Spartak - Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u Subotici u 14. kolu Superlige Srbije sa 2:1 (1:0), posle prave drame.

Pobedu gostima doneli su Asano i Šćekić, ali i golman Stevanović koji je skinuo penal "golubovima" u poslednjem minutu regularnog toka susreta.

Crno-beli su preuzeli inicijativu od prvog minuta na Gradskom stadionu u Subotici. Ona je krunisana u 34. minutu, kada je Asano primio sjajnu loptu u prostor, malo je povukao i razornim udarcem savladao Djmovića u bliži ugao.

Sa minimalnom prednošću, "parni valjak" je otišao na veliki odmor, a šansu utakmice propustio je Filip Holender u 51. Mađarskog reprezentativca je proigrao Asano, a on je sa deset metara pogodio pravo u golmana "golubova", pa su gosti dobili samo korner. Kazna za Partizan je stigla posle sat vremena igre. Srećkovićev šut je odbranio Stevanović, ali je na odbijenu loptu natrčao Tufegdžić i zatresao mrežu crno-belih.

Partizan je ponovo poveo u 71. minutu. Holender se za brojne promašaje iskupio asistencijom glavom za Šćekića, koji je na isti način pogodio za 1:2.

U poslednjem minutu utakmice, penal je napravio Lutovac nad Šimurom, ali je Nemanja Stevanović uspeo da odbrani udarac sa bele tačke domaćih.

Četa Aleksandra Stanojevića sa nova tri boda zadržala je korak za vodećom Crvenom zvezdom koja ima šest bodova viška na superligaškoj tabeli, uz meč manje.