GOLEADA U BIRMINGEMU: Vord-Prauz dao dva slobodnjaka, Soton u ludom meču srušio Vilu!

01.11.2020

13:59

Fudbaleri Sautemptona savladali su Aston Vilu u Birmingemu sa 4:3 u 7. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Sautemptona

Sjajan meč odigrao je vezista Džejms Vord-Prauz.

Na 26. rođendan postigao je dva gola iz slobodnog udarca, čime je prestigao Mata Le Tisijea i postao igrač sa najviše golova iz slobodnih udaraca u istoriji Sautemptona.

Vord-Prauz je prvo upisao asistenciju u 20. minutu, kada je štoper Janik Vestergard pogodio glavom.

A onda je vezista postigao dva gola iz slobodnog udarca i postao prvi igrač u istoriji Premijer lige koji je u prvom poluvremenu dao dva gola iz slobodnjaka. Pogađao je u 33. i 45. minutu.

Za 4:0 pobrinuo se Deni Ings u 58. minutu, dok je u 62. minutu Tajron Mings postigao gol za Aston Vilu, na asistenciju Džeka Griliša.

Aston Vila je u sudijskoj nadoknadi postigla još dva gola. Sudija je produžio šest minuta, a drugi gol je domaćin postigao u 92. minutu. Dijalo je napravio penal, koji je u gol realizovao Oli Votkins.

Treći gol Vile u 97. minutu postigao je sjajni Džek Griliš, ali je odmah posle tog gola sudija svirao kraj.