MAČVA NAMUČILA PARTIZAN: Natho sa KREČA i Marković slomili otpor Šapčana za važnu pobedu crno-belih!

31.10.2020

17:50

Velika borba u Humskoj u 13. rundi šampionata Srbije.

Vezista Partizana Bibras Natho izvodi penal protiv Mačve

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu u Humskoj u okviru 13. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0 (0:0).

Strelci za desetkovane crno-bele bili su Natho iz penala u 46. minutu i Marković u 71. a trener domaćih Aleksandar Stanojević je u uvertiri susreta saznao bar dve loše vesti. Kapiten Vladimir Stojković požalio se na povišenu temperaturu zbog čega je na gol u poslednjem momentu morao Nemanja Stevanović, dok se Žan Kristof Bajbek teže povredio u petak na treningu čime je završio jesenju polusezonu.

"Parni valjak" je furiozno započeo meč, ali bez realizacije. Feilip Holender je već u 2. minutu pogodio stativu, a minut kasnije oprobao se i Asano.

Bibras Natho je dobro izveo slobodan udarac u 21. minutu, ali je čuvar mreže Šapčana Gordić dobro intrvenisao.

Sporna situacija viđena je u 38. minutu susreta. Jedan igrač Mačve je dobro kontrolisao loptu, izbacio je štopera domaćih Vijačića koji ga je srušio klizećim startom, ali glavni sudija nije pokazao na belu tačku.

Ipak, penal je dosuđen, ali za crno-bele čim je počelo drugo poluvreme. Asano je centrirao sa desnog boka, lopta je Obrovca pogodila u ruku, a Izraelac je bio precizan iz penala pa je svojim četvrtim pogotkom u Superligi načeo gostujući sastav.

Potom je viđena otvorena borba, "prsa u prsa". Mačva je imala nekoliko pokušaja, bila u igro do 71. minuta, ali je onda Lazar Marković duplirao prednost kluba iz Humske i rešio pitanje pobednika. Bivši igrač Liverpula je odlično povukao loptu, pretrčao čuvara i ispod Gordića još jednom zatresao mrežu šabačkog superligaša (2:0).

Mačva se nije predavala ni nakon drugog primljenog gola. Rezervista Ortiz je opasno zapretio u 80. minutu, a njegov šut je izblokirao Svetozar Marković.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata, pa se Partizan primakao vodećoj Crvenoj zvezdi na šest bodova zaostatka, doduše uz meč više.

SUPERLIGA, 13. kolo

Petak

Vojvodina – Bačka 3:1 (2:0) /Zukić 27, Bojić 40, Vukadinović 61 – Krčmarević 82/