PORODIČNA GOLEADA: Pogodio mlađi brat, pa ga rastužio stariji - Napoli slavio posle preokreta!

25.10.2020

16:53

U 5. kolu Serije A Napoli je posle preokreta došao do trijumfa na gostovanju Beneventu rezultatom 2:1.

Fudbaleri Napoli

Meč su obeležila dvojica fudbalera sa prezimenom Insinje, mlađi brat Roberto je bio strelac za domaće, a stariji brat Lorenco za goste.

Ipak, strelac za pobedu bio je Andrea Petanja koji je u 67. minutu doneo trijumf Napolitancima.

Roberto Insinje je imao vremena da primi loptu i efektno je sprovede iza leđa Mereta.

Odgovor je stigao u 60. minutu od strane njegovog prezimenjaka. I to kakav.

Lorenco Insinje je posle kornera sa desne strane namestio na levu nogu i poslao spektakularan udarac u dalji ugao. Lopta se od prečke odbila u mrežu.

Samo sedam minuta kasnije potpuni preokret na stadionu "Ćiro Vigorito".

Andreas Petanja koji je malo pre toga ušao u igru, dobio je odličnu asistenciju Matea Politana i poslao loptu pod prečku.

U drugom meču tradicionalnog termina od 15 časova u Italiji, Parma i Specija su podelili bodove.

Gosti su imali dva gola prednosti golovima Čabota i Agudela u 28. i 31. minutu.

Nadu u povratak "mlekadžijama" doneo je Galjiolo u 34. minutu, a bod je stigao tek iz penala u 90+1.

Strelac za 2:2 je bio Juraj Kučka.