LACIO SRUŠIO BORUSIJU: "Milioneri" nemoćni na "Olimpiku", brejk Junajteda u Parizu, Barselona demonstrirala NADMOĆ!

20.10.2020

18:41 >> 21:03

Fudbaleri Lacija su savladali ekipu Borusije Dortmund u Rimu u utakmici 1. kola F grupe Lige šampiona, rezultatom 3:1.

Lacio - Borusija Dortmund

Imobile  je šokirao goste već u 6. minutu. Pogrešila je odbrana "milionera", Hoakin Korea je poslužio najboljeg strelca Lacija, a ovaj matirao svoj bivši klub. Sergej Milinković Savić je tokom celog meča igrao sjajan fudbal, pakovao je I dirigovao napadom.

U 23. minutu Lacio je stigao do 2:0. Loše je reagovao Erling Halad, a štoper Lacija Filipe Ramos duplirao prednost rimskom timu.

Pogodio je Erling Haland u 71. minutu i uneo dramu. Centrirao je rezervista Rejna, a Norvežanin zakucao loptu u mrežu iza Strakoše.

Samo 5 minuta kasnije sevnula je divna akcija koju je rešio Akpa Akpro, nakon što se pre nekoliko minuta zamenio Sergeja Milinković-Savića.

Luis Alberto je prebacio celu odbranu gostiju, a Imobile pronašao na pet metara Akproa, kome nije bilo teško da zatrese mrežu rivala, što je ispostavilo se bio konačan rezultat.

Fudbaleri Barselone su ubeljivo slavili na svom terenu protiv ekipe Ferencvaroša rezultatom 5:1 u okviru Grupe G Lige šampiona.

Barsa je konačno došla do gola 27. minutu, a ko bi drugo nego Leo Mesi, ovog puta sa bele tačke!

Katalonci su uvećali vođstvo u finišu prvog poluvremena. Perfektan pas Frenkija de Jonga i rutinska završnica Ansua Fatija.

Barselona je rešila pitanje pobednika na startu drugog perioda igre. Sevnula je prelepa akcija, Mesi do Fatija, Fati petom do Kutinja, a onda majstorski šut za 3:0!

Smanjuje Frencvaroš s abele tačke, ali onda Pedri pogađa za velikih 4:1, fenomenalan prodor Dembelea omogućio je Pedriju da postigne gol sa desetak metara od gola gostiju  4:1, sa igračem manje. A potom je i sam Dembele pogodio za 5:1.

Fudbaleri Mančester junajteda si savladali PSŽ na "Parku prinčeva" rezultatom 2:1 u okviru grupe H Lige šampiona.

PSŽ je bio nešto ofanzivniji na startu utakmice, na prvi gol smo čekali do 23. minuta. Sudija je pokazao na belu tačku, Bruno Fernandeš je preuzeo odgovornost, loše šutirao, ali je sudija pokazao da se penal ponavlja, drugu šansu Portugalac nije propustio!

De Hea je odigrao sjajan meč, branio je sve, ali nije očekivao da mu saigrač smesti loptu iza leđa. To je uradio Marsijal koji je katastrofalno odreagovao u 55. minutu.

Đavoli su stigli do trijumfa u samom finišu meča. Ništa Rašfordu nije išlo "za nogom" večeras, imao je mnogo propusta, ali onda, izuzetan udarac Rašforda koji prolazi pored Pereire i Navasa za 1:2 što je I konačan rezultat.

U istoj grupi Lajpcig je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremena golovima Anhelinja protiv Bašakšeira.

Ren je poveo protiv Krasnodara u 56. minutu. Iz penala je bio siguran Sehru Žirasi. Usledio je Brz odgovor Krasnodara. Strelac je Kristijan Ramires. Kolumbijac je "vrteo" sve i na kraju poslao "bombu" u gol Rena.

Ren - Krasnodar 1:1

90. minut - Kraj utakmica!

89. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Dembele za nokaut Mađara!

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Markus Rašford postiže gol zlata vredan za Junajted!

82. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Strelac za Barselonu je Pedri!

75. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Akpro daje gol na debiju u LŠ!

71. minut - GOOOOOOOOOOL! Erling Haland postiže pogodak za Borusiju!

70. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Ferencvaroš postiže pogodak sa bele tačke!

68. minut - Đerar Pike dobija crveni karton!

67. minut - SMS napustio teren! Dobra partija Srbina!

55. minut - GOOOOOOOOL! Autogol Marsijala! Izjednačuje PSŽ!

52. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Barselona vodi sa 3:0 posle gola Kutinja!

46. minut - Počela su druga poluvremena!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - GOTOVA SU PRVA POLUVREMENA! Lacio vodi sa 2:0 protiv Borusije, Lajpcig istim rezultatom protiv Bašakšehira,Barselona 2:0 protiv Ferencvaroša, Junajted protiv PSŽ 1:0.

42. minut - GOOOOOOOOOL! Perfektan pas Frenkija de Jonga i rutinska završnica Ansua Fatija.

27. minut - GOOOOOOOOOOOL! Barselone je povela golom Lionela Mesija sa bele tačke!

23. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Lacio vodi 2:0! Strelac Luiz Filipe!

22. minut - GOOOOOOOOOOOOOL Bruno Fernandeš postiže gol sa bele tačke!

20. minut - GOOOOOOOOOOL! Novi gol Angelinja!

16. minut - GOOOOOOOOL! Lajpcig vodi protiv Bašakšehira!

13. minut - Sjajna intervencija Davida De Heena šut Di Marije, a potom Kurzava je imao maltene stopostotnu priliku, ali se španski golman jo jedno sjajno reaguje...

11. minut - Ferencvarošu šponišten gol protiv Barselone!

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ćiro Imobile matirao golmana Borusije Dortmund!

1. minut - Utakmice su počele!

Evo sastava: Pari Sen Žermen - Mančester junajted

Barselona - Ferencvaroš

Čelsi - Sevilja

Lajpcig - Bašakšehir

Fudbaleri Pari Sen Žermena dočekuju Mančester junajted u prvom kolu Grupe H Lige šampiona.

Ovo je prvi duel ove dve ekipe od osmine finala Lige šampiona sezone 2018/19 kada je Junajted neočekivano izbacio Parižane.

Barselona i Ferencvaroš se prvi put sastaju, a očekuje se rutinska pobeda španskog kluba iako se trenutno ne nalazi u najboljoj formi.

Oslabljeni Lajpcig imaće ulogu velikog favorita protiv Bašakšehira, iako u meč ulazi bez nekoliko važnih igrača.

Drugi meč u koji su uprte sve oči ljubitelja fudbala je meč Lacija i Borusije Dortmund koji igraju u Rimu utakmicu 1. kola F grupe Lige šampiona.

Uz meč na Olimpiku, u istom terminu od 21 sat sastaju Čelsi – Sevilja i Ren – Krasnodar.