(VIDEO) DRAMA DO KOSKE U HUMSKOJ: Stevanović doneo prednost Partizanu, Katai IZ PENALA za veliki bod Zvezde!

18.10.2020

13:54 >> 17:16

Po gol na obe strane.

Slavlje igrača Partizana nakon gola Stevanovića

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su u 11. kolu Superlige Srbije rezultatom 1:1 (1:0).

Golove su postigli Filip Stevanović u 5.minutu meča, odnosno Aleksandar Katai iz penala u 75.

Na taj način, crveno-beli su zadržali osam bodova prednosti na superligaškoj tabeli, a sigurno je da će gosti biti zadovoljniji podelom plena.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

2Partizan i Crvena zvezda odigrali su nerešeno 1:1 u 163. "večitom" derbiju

90+6.minut - Kraj utakmice.

90+3.minut - Seku Sanogo je isključen, pošto mu je Novak Simović pokazao drugi žuti karton.

90.minut - Na terenu je i Njegoš Petrović, a Simović je nadoknadio pet minuta u drugom delu igre.

89.minut - Odlična akcija crno-belih. Marković je pronašao Lutovca, a on Asana. Japanac je šutirao petom, ali nije uspeo da zatrese mrežu gostiju.

88.minut - Stanojević pravi nove izmene. Vitas je ušao u igru umesto Svetozara Markovića, a Obradović umesto Jojića.

87.minut - Pokušao je Smiljanić "makazicama" posle kornera, ali pored okvira gola.

Defanzivni vezista Crvene zvezde Seku Sanogo

83.minut - Strahinja Eraković je javno opomenut.

80.minut - Žuti karton i za Bojana Ostojića koji je na klupi crno-belih.

79.minut - Degenek je faulirao Asana, sprečio je kontranapad i dobio žuti karton.

75.minut - GOOOOL! Crvena zvezda je izjednačila iz penala. Jojić je povlačio Sanoga, Simović je pokazao na belu tačku, a nakon udarca Kataija Stojković je bio nemoćan - 1:1.

73.minut - Katai je izvukao korner nakon solo akcije.

69.minut - Dve izmene vrši i Stanković. Pavkov menja Bena, a Gajić Gobeljića.

64.minut - Lazar Marković je dobio žuti karton.

62.minut - Dvostruku izmenu pravi Aleksandar Stanojević. Milan Smiljanić menja Natha, a Lutovac Stevanovića.

Golman Partizana Vladimir Stojković

61.minut - Bibras Natho je izveo prekid sa desne strane. Uputio je odličan centaršut ka Banjaku, koji je šutirao pored Borjanovog gola.

60.minut - I Gobeljić je "požuteo".

56.minut - Golman Partizana je loše izbacio loptu, Katai je hteo to da iskoristi, ali se Stojković brzo vratio na gol i uhvatio loptu.

52.minut - Najveća šansa za Crvenu zvezdu u dosadašnjem toku utakmice. Marko Gobeljić je šutirao u padu, Stojković je već bio savladan, ali je lopta završila na stativi.

RepublikaFoto: Srpski telegraf
Partizan-Crvena zvezda

46.minut - Počeo je drugi deo susreta. Trener Crvene zvezde Dejan Stanković zamenio je Željka Gavrića, umesto koga je ušao Srđan Spiridonović.

Crno-beli imaju minimalnu prednost posle prvog dela igre, a jedini strelac bio je Filip Stevanović

45+4.minut - Kraj prvog poluvremena.

45+2.minut - Falčineli je propustio priliku nakon prekida Kataija koji je centrirao iskosa sa desne strane. Stojković je loše procenio loptu, ali je ona završila pokraj gola Partizana.

45.minut - Igraće se još četiri minuta u prvom poluvremenu.

43.minut - Nova opasna sitaucija pred golom aktuelnog srpskog šampiona. Asano je gađao dalji ugao Borjanovog gola, ali čuvar mreže Zvezde nije morao da intrveniše.

RepublikaFoto: e-stock/D. MILENKOVIĆ
Takuma Asano

40.minut - Lazar Markovićse požalio na povredu, ali se potom pridigao i u kontranapadu propustio veliku priliku. Pre toga, gosti su tražili prekršaj nad italijanskim centarforom nadomak kaznenog prostora crno-belih, ali se Novak Simović nije oglasio.

39.minut - Asano je bio u situaciji da uputi udarac, ali je odložio do Jojića, koji je nakon varke šutirao neprecizno.

35.minut - Crno-beli su uspostavili ravnotežu, Aleksandar Katai je zaradio javnu opomenu.

31.minut - I Sanogo je dobio žuti karton

29.minut - Bibras Natho je pogodio živi zid, nakon slobodnog udarca sa nekih 25 metara.

26.minut - Falčineli nije uspeo da prihvati pas Kataija, pa je Stojković prihvatio loptu.

Detalj sa stadiona Partizana

23.minut - Nešto mirniji period utakmice, blaga ofanziva crveno-belih, mada Vladimir Stojković još uvek nije imao neku ozbiljniju intrvenciju.

22.minut - Novak Simović je opomenuo Dijega Falčinelija.

18.minut - Odličan prodor Kataija koji je iz mrtvog ugla vratio loptu pred gol "parnog valjka", ali bez promene rezultata.

16.minut - Opasan korner Zvezde. Falčineli je najpre izblokiran, a potom je lopta završila pored gola koji brani Vladimir Stojković.

Golman Crvene zvezde Milan Borjan

15.minut - Crveno-beli su probili po levom boku, odakle je Rodić uputio centaršut, ali je Banjak izbacio loptu u korner. Ujedno, trener domaćih Aleksandar Stanojević odlučio je da Sumu zameni Lazarom Markovićem.

11.minut - Povreda Sume, koji ima problem sa desnim okom nakon duela sa Sanogom.

9.minut - Miljković je bio u dobro situaciji, lepo je prebacio loptu sa desne na levu nogu, ali je izblokiran.

5.minut - GOOOL! Filip Stevanović je doveo Partizan u vođstvo. Veliku grešku napravio je Strahinja Eraković. Loptu je preuzeo Suma, a ona je došla do Asana koji je proigrao Stevanovića. Partizanov tinejdžer je šutirao, a lopta je na putu do Borjanove mreže nekoga i zakačila, malo promenila pravac za prednost crno-belih na startu!

4.minut - Ofanzivnija Zvezda na samom početku. Dve polušanse pred golom Partizana, najpre se nije snašao Falčineli, a potom je Veljko Nikolić uputio loš centaršut.

1.minut - Glavni arbitar Novak Simović dao je znak za početak utakmice.

Počeo meč u Humskoj

Stadion Partizana

PARTIZAN: Stojković, Miljković, Marković, Banjak, Urošević, Zdjelar, Natho, F.Stevanović, Suma, Jojić, Asano.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Eraković, Rodić, Sanogo, Gavrić, Nikolić, Ben, Katai, Falčineli.

SUPERLIGA SRBIJE, 11. KOLO

Petak

Čukarički – Proleter 1:2 (0:1) /Kajević 61 penal – Mirosavljev 19, Babić 88 penal/

Radnik – Bačka 1:0 (1:0) /Makarić 8 penal/

TSC – Novi Pazar 7:0 (4:0) /Zec 4, Lukić 16, 48, Babić 19, Silađi 26, 73, Duronjić 69/

Vojvodina – Rad 4:1 (1:1) /Bralić 12, Čović 55, Bojić 69, Vukadinović 79 penal – Živković 3/

Subota

Inđija – Zlatibor 1:0 (1:0) /Bastajić 22/

Voždovac – Spartak 2:1 (2:1) /Ajdinović 5, Vujnović 32 - Šimura 14/

Javor – Metalac 1:3 (1:2) /Luković penal 41 - Maksimović penal 22, 70, Jokić penal 27/

Mladost – Mačva 2:1 (0:1) /Kos 77, Milošević 87 - Knežević 41/

Napredak – Radnički 0:0