(VIDEO) CRVENA ZVEZDA JE U LIGI EVROPE! Evropska jesen četvrtu godinu zaredom na "Marakani"

01.10.2020

15:41 >> 19:02

Šampion Srbije je u plej-ofu nadigrao jermenskog predstavnika, ekipu Ararata.

Aleksandar Katai slavi gol protiv Ararata

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope! Izabranici Dejana Stankovića su na Kipru u plej-ofu savladali jermenski Ararat rezultatom 2:1 i tako se domogli evropske jeseni četvrtu godinu zaredom.

Crveno-beli su do pobede došli zahvaljujući golovima Aleksandra Kataija i Dijega Falćinelija, dok je počasni pogodak za Ararat postigao Mailson Lima.

Prvak Srbije je tokom 90 minuta bio opasniji rival, ali se mora istaći i da su Jermeni imali nekoliko velikih šansi koje nisu pretvorili u gol. Ipak, možda i ključni momenat meča dogodio se u završnici prvog poluvremena kada je Katai smestio loptu u mrežu Stefana Čupića i tako doneo vođstvo u, stručnjaci bi rekli, najboljem mogućem trenutku. Prednost Zvezde je udvostručio Falćineli na isteku sata igre, a konačan rezultat je postavio Lima u 72. minutu susreta.

Tok meča pogledajte u nastavku.

Ararat - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

/Lima 72 - Katai 45, Falćineli 60/

DRUGO POLUVREME

KRAJ - Crvena zvezda je u Ligi Evrope!

90. minut - Igraće se još četiri minuta, ali se trenutno Rodić žali na grč, pa moguće da će se igrati još duže.

88. minut - Nastavio je igru Falćineli.

87. minut - Dobio je Falćineli udarac u glavu i sada leži na terenu.

81. minut - Marko Gobeljić menja El Fardua Bena.

78. minut - Ogromna šansa za Otobanja, ali srećom ga je Pankov izblokirao i tako sprečio izjednačujući gol.

77. minut - Gavrić menja Kataija.

75. minut - Dobru šansu su propustili igrači Ararata, a u nastavku je Katai opasno šutirao, ali se Čupić još jednom istakao.

72. minut - Kazna za promašaj Falćinelija! Smanjuje Ararat na 2:1! Lima je 20-ak sekundi posle promašaja Zvezdinog napadača iz kontranapada zatresao mrežu šampiona Srbije.

71. minut - Falćineli propušta veliku šansu! Bio je Italijan potpuno sam ispred Čupića, ali je šutirao pravo u njega.

67. minut - Iznenadio je Ivanić Čupića, ali je bivši golman OFK Beograda uspeo da odbrani.

65. minut - Prve izmene na utakmici. U Zvezdi Njegoš Petrović menja Kangu, a u Araratu Otubanjo menja Alemaa.

60. minut - GOOOOOL 2:0! Sjajan napad crveno-belih. Kombinovali su po desnoj strani Ben, Gajić i Ivanić koji je na kraju uputio centaršut, a Dijego Falćineli je glavom odlično reagovao i poslao loptu u mrežu.

55. minut - Žuti karton sada dobija i Mirko Ivanić zbog povlačenja kojim je zaustavio opasan napad Jermena.

54. minut - Prilika za Ararat. Šutirao je Humanes glavom, ali visoko preko gola.

52. minut - Sjajan šut Kataija, ali još bolja odbrana Čupića koji je fenomenalnom paradom spasao čist gol.

50. minut - Ponovo šutira Kanga, ali je još jednom bio neprecizan.

49. minut - Dejan Stanković dobija žuti karton zbog prigovora.

47. minut - Lopta posle šuta Kange odlazi u aut...

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima.

PRVO POLUVREME

POLUVREME - Crvena zvezda zasluženo vodi sa 1:0!

45+2. minut - Falćineli dobija žuti karton zbog opstrukcije igre.
45. minut - GOOOOOL! Zvezda vodi! Strelac je Aleksandar Katai posle fantastičnog solo prodora. Lenja srbobranska bitanga je u padu, uz dosta sreće, poslala loptu u mrežu nakon prodora u stilu Maradone!

44. minut - Pokušao je Kanga sa distance, ali prilično neprecizno.
39. minut - Katai je šutirao iz mrtvog ugla, ali je Čupić odbranio. Čini se da je bolje bilo da je proigrao Bena.
33. minut - Aleksandar Katai propušta veliku priliku! Ben je idealno centrirao, a Katai je iz neposredne blizine šutirao preko gola.
29. minut - Milan Rodić je zbog oštrog starta "otvorenom nogom" dobio žuti karton.
25. minut - Ogromna šansa za Zvezdu! Kanga je fenomenalno uposlio Ivanića koji je izašao sam ispred Čupića, ali se spetljao, pa je Čupić uspeo da odbrani.
24. minut - Dobar napad Crvene zvezde na čijem je završetku Ivanić šutirao glavom, ali visoko preko gola.
18. minut - Stopostotna prilika za Ararat! Alemao je izašao sam ispred Borjana, ali ga je golman Crvene zvezde zbunio svojom kretnjom i naterao na grešku.
14. minut - Pokušao je Ivanić, ali slabo.

13. minut - Šutirao je Rodić, ali prilično neprecizno.
10. minut - Šutirao je Falćineli glavom posle centaršuta Rodića, ali je Čupić bio siguran na golu Ararata.
8. minut - Opasno je bilo po gol Milana Borjana, ali je Lima šutirao pored gola.
6. minut - Crvena zvezda drži loptu, Ararat preti iz kontranapada, ali za sada bez većih uzbuđenja na GSP satdionu.
1. minut - Utakmica je počela.

Stadion GSP

Skoro sat i po vremena pre početka utakmice objavljene su startne postave, a primetno je da će Dejan Stanković svim silama napasti Jermene (koliko god to pogrešno zvučalo ovih dana). Crveno-beli će zaigrati bez klasičnog zadnjeg veznog, a te pozicije će pokrivati izrazito ofanzivni fudbaleri, Gelor Kanga i Veljko Nikolić.

Startna postava Crvene zvezde za meč u Nikoziji:

Borjan - Gajić, Degenek, Pankov, Rodić - Nikolić, Kanga - Ben, Ivanić, Katai - Falćineli.

Na klupi za rezerve su ostali Popović, Milunović, Gobeljić, Petrović, Spiridonović, Gavrić i Pavkov.

Sa druge strane, Jermeni će zaigrati u formaciji 4-3-3, a od prvog minuta na terenu će se naći:

Čupić - Alemao, Vakulenko, Meneses, Humanes - Šahinjan, Gufran, Sanogo - Lima, Martinez, Narsing.

Trener Ararata, David Kampanja, je na klupi ostavio sledeće fudbalere: Abakumov, Hačumjan, Ambarcumjan, Harutjunjan, Danijeljan, Otubanjo i Alfonse.

ARARAT - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

STADION: GSP (Nikozija)

SUDIJA: Tasos Sidiropulos (Grčka)

STRELCI: Lima 72 - Katai 45, Falćineli 60

ARARAT: Čupić - Alemao (od 65. Otubanjo), Vakulenko, Meneses, Humanes - Šahinjan, Gufran, Sanogo - Lima, Martinez, Narsing. KLUPA: Abakumov, Hačumjan, Ambarcumjan, Harutjunjan, Danijeljan, Otubanjo, Alfonse. TRENER: David Kampanja.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek, Pankov, Rodić - Nikolić, Kanga (od 65. Petrović) - Ben (od 81. Gobeljić), Ivanić, Katai (od 77. Gavrić) - Falćineli. KLUPA: Popović, Milunović, Gobeljić, Petrović, Spiridonović, Gavrić, Pavkov. TRENER: Dejan Stanković.