(VIDEO) MIHA SMAZAO "MLEKADŽIJE": Poker Bolonje, a o partiji Sorijana će se dugo pričati

28.09.2020

20:47

Odlična predstava na stadionu "Renato Dal'Ara".

Fudbaleri Bolonje slave jedan od golova

Fudbaleri Bolonje osvojili su prve bodove u novoj sezoni, u drugom kolu Serije A, zahvaljujući pobedi nad Parmom od 4:1.

Ekipa Siniše Mihajlovića je sve vreme držala konce igre u rukama, a Roberto Sorijano je "bolonjeze" doveo u vođstvo u 16. minutu meča, kada je odlično reagovao na drugoj stativi posle kornera sa leve strane.

Isti igrač je udvostručio prednost Bolonje na isteku pola sata igre, kada je sa nekih 17 metara "ubio pauka".

Igrao se 56. minut kada je Andreas Skov Olsen pogotkom završio prelepu akciju Bolonje, a ovog puta se Sorijano našao u ulozi asistenta.

Brazilac Ernani je 11 minuta kasnije postigao počasni gol za Parmu, nakon što je vešto izbegao ofsajd zamku domaćih fudbalera.

Svaka nada da Parma može da se vrati u meč ugasila se 15 minuta pre kraja kada je Simone Jakoponi zaradio crveni karton.

Ipak, nisu uspele "mlekadžije" da izvuku pristojan poraz, jer je u sudijskoj nadoknadi Rodrigo Palasio na asistenciju Garija Medela smestio loptu u mrežu.

Posle dva kola Bolonja ima pobedu i poraz, dok je Parma izgubila oba meča.