PETARDA NA "ETIHADU", ALI U MREŽI SITIJA: Vardi OSRAMOTIO "građane", "lisice" imale TRI PENALA

27.09.2020

17:48

Osim golova sa bele tačke, viđene i tri majstorije za tv špice.

Džejmi Vardi slavi jedan od golova protiv Sitija

Prvorazrednu senzaciju u trećem kolu engleske Premijer lige priredio je Lester koji je sa 5:2 slavio u gostima protiv Mančester sitija.

"Lisice" su do pobede došle zahvaljujući het-triku Džejmija Vardija, ali i penalima, a imali su ih čak tri!

Utakmica je fantastično počela za Siti koji je već u četvrtom minutu golčinom "ubio pauka" u rašljama gola Kaspera Šmajhela. Ipak, izjednačenje Lesteru je doneo Džejmi Vardi iz penala u 37. minutu i to je bilo sve u prvom delu meča.

Potom je Vardi početkom drugog poluvremena nastavio da teroriše "građane". Prvo je u 54. minutu petom matirao Edersona, a četiri minuta kasnije je iz novog penala povisio na 3:1. Nedostižnih 4:1 je postavio Džejms Medison evrogolom u 77. minutu, ali je onda gol nade za Siti postigao Nejtan Ake sedam minuta kasnije.

Odmah posle pogotka Holanđanina je iz igre izašao Vardi, pa treći penal za "lisice" je u 88. minutu morao da izvede Juri Tilemans, ali je i on zatresao mrežu sa bele tačke.