SEVILJA NAMUČILA MOĆNI BAJERN: Bavarci posle produžetaka do Superkupa Evrope!

24.09.2020

18:13 >> 21:48

Fudbaleri Bajerna su osvojili Superkup Evrope pošto su savladali Sevilju sa 2:1 posle produžetaka!

Sevilja - Bajern

Pobedu bavarskoj mašineriji je doneo Havi Martinez golom u prvom produžetku, dok su u regularnom delu strelci bili Leon Gorecka za Bajern i Lukas Okampos za Špance.

Bavarci su bili favoriti posle neverovatne minule sezone i sjajnog početka nove, ali je osvajač Lige Evrope pokazao zube.

Sevilja je stigla do pogotka u ranoj fazi meča. Alaba je oštro startovao nad Rakitićem, a sudija je bio nemilosrdan i pokazao na belu tačku, odgovornost je preuzeo Lukas Okampos koji je lako matirao Manuela Nojera!

Bajern je zaigrao mnogo ofanzivnije, Sevilja se dobro držala.

Imao je Tomas Miler sjajnu šansu u 22. minutu, primio odličan pas i šutirao, ali je njegov šut blokiran. Nekoliko minuta kasnije Robert Levendovski je imao situaciju jedan na jedan sa golmanom, pokušao da ga "bocne", ali je pročitan.

Bavarci stižu do izjednačenja u 34. minutu golom Liona Gorecke posle sjajne asistencije Levandovskog! Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme je počelo šansom za Sevilju, De Jong nije bio dovoljno koncentrisan za završnicu, a onda samo 5 minuta kasnije, golman Sevilje je vadio loptu iz mreže, strelac je bio Robert Levandovski, ali sudije je konsultovao VAR i poništio gol Poljaka.

Od tog trenutka izabranici Hansa Flika su držali loptu u svom posedu, u igri Sevilje nije bilo dovoljno svežine ni idejnosti. Ipak, silni naleti Bavaraca nisu urodili plodom, jer je ekipa Đulena Lopetegija igrala fantastićnu odbranu, a veliku šansu da iznenade Nemce propustili su u 89. minutu. Tada je sevnula kontra Sevilje, En Nesiri je izašao sam ispred Manuela Nojera, ali je golman Bajerna izašao kao pobednik iz tog duela.

Na početku prvog produžetka Sevilja je stigla do dve velike prilike. Prva je bila izazvana greškom Zulea, a kod druge je En Nesiri tukao, ali je Nojer odbranio i odbio loptu do stative.

Naravno, stigla je kazna, a egzekutor je bio vremešni Ćavi Martines. Španac, koji je najverovatnije odigrao poslednji meč u dresu Bajerna, postigao je gol posle odbitka. Na taj način se na najlepši mogući način oprostio od dresa minhenskog kluba.

KRAJ MEČA BAJERN - SEVILJA 2:1

DRUGI PRODUŽETAK

120. minut - Kraj meča u Budimpešti!

119. minut - Može li Sevilja da šokira u finišu?

114. minut - Umorni su igrači, totalni pad tempa igre!

107. minut - dobra prilika za Eskudera, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

PRVI PRODUŽETAK

105. minut - Kraj prvog produžetka!

104. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern je poveo u samom finišu prvog produžetka, Martinez strelac!

100. minut - Sjajan centaršut Milera, nije se snašao Kimih!

92. minut - Nova sjajna šansa za En Nesirija, šutirao je ispod Alabine noge, lopta je pogodila Nojera, pa udarila u stativu!

DRUGO POLUVREME

Kraj regularnog toka meča - Igraće se produžeci u Budimpešti!

90. minut - Igraće se 4 minuta nadoknade!

88. minut - Kakva odbrana Nojera! En Nesiri je bio jedan na jedan sa golmanom Bajerna!

76. minut - Nova šansa za Ernandesa!

75. minut - Gnabri je uputio odličan pas s kraja šesnaesterca, ali su fudbaleri Sevilje presekli ovu zamisao! Nižu se prilike za Bavarce, ali i dalje nema gola!

72. minut - Ulazi Nemanja Gudelj!

63. minut - Novi poništen gol Bajernu, Sane je zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog prekršaja!

58. minut - Sjajn šansa za Bavarce! Šutirao je Gnabri, lopta se odbila do Sanea koji nije bio precizan!

51. minut - Poništen gol Roberta Levandovskog zbog ofsajda!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! I odmah šansa za Sevilju! De Jong zamalo da vrati vođstvo!

PRVO POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Okampos je strelac gola za Sevilju, Gorecka za Bajern!

35. minut- Zamalo da Sevilja posle 60 sekundi vrati vođstvo, međutim sudija pokazuje da je ofsajd!

34. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Bajern izjednačuje golom Gorecke na asistenciju Levandovskog!

30. minut - Kakva šansa Levendovskog! Bio je jedan na jedan sa golmanom Sevilje, samo je bocnuo loptu što je bio lak plen za Bunua!

22. minut - Kakva je ovo šansa bila! Tomas Miler je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i šutirao, ali je njegov šut blokiran! Samo korner za Bajern!

13. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Lukas Okampos je lako matirao Manuela Nojera!

11. minut - Penal za Sevilju! Alaba je napravio grub faul, sudija se nije dvoumio, najstroža kazna za Bajern!

10. minut - Miran start meča, očekivali smo veću ofanzivu na samom startu!

1. minut - Utakmica na "Puškaš areni" je počela!

Ovogodišnje izdanje Superkupa u kojem se sastaju osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, biće specifičan po tome što je UEFA za ovaj susret dozvolila prisustvo navijača, prvi put posle izbijanja panemije koronavirusa.

Susretu na Puškaš Areni moći će da prisustvuje 20.000 gledalaca, odnosno 30 posto kapaciteta stadiona.

Zbog povećanog broja zaraženih u poslednjih nekoliko dana u glavnom gradu Mađarske, očekuje se znatno manji broj navijača nego što je planiralo.