OČAJNI KEPA I SJAJNI MANE ZA POBEDU "REDSA": Čelsi možda jeste "kralj" prelaznog roka, ali je Liverpul pokazao ko je šampion!

20.09.2020

17:33

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi 2:0 u derbiju 2. kola engleske Premijer lige.

RepublikaFoto: AP Photo/Matt Dunham
FK Liverpul

Crveni su oba gola postigni u drugom poluvremenu, u razmaku od svega nekoliko minuta, a posao im je bio olakšan jer su "plavci" u finišu prvog dela utakmice ostali bez isključenog Andreasa Kristensena.

Aktuelni šampion je poveo u 50. minutu nakon odlične akcije - Roberto Firmino je asistirao, a glavom je prednost svom timu doneo Sadio Mane. Samo četiri minuta kasnije senegalski reprezentativac je i drugi put matirao Kepu.

Španski golman je napravio kardinalnu grešku, Mane je presekao loptu i po drugi put poslao je u mrežu "plavaca".

Čelsi je imao šansu da finiš utakmice učini zanimljivijim, ali Žoržinjo u 75. minutu nije realizovao jedanaesterac koji je iznudio Timo Verner posle prekršaja debitanta Tijaga Alkantare. Odlični Alison odbranio je udarac reprezentativcu Italije.

Liverpul u sledećem kolu gostuje Arsenalu, a Čelsi ide na noge Vest Bromvič Albionu.