SUPERLIGA: Minimalci Rada i Pazara, veliki ŠOK u Subotici!

20.09.2020

16:10

Igraju se susreti osmog kola srpskog šampionata.

Slavlje fudbalera Rada na meču protiv Inđije

U nedelju popodne na programu su bila tri meča Superlige Srbije, a viđene su dve minimalne pobede domaćina, kao i blaga senzacija na Gradskom stadionu u Subotici. No, krenimo redom...

Fudbaleri Novog Pazara nadigrali su na svom terenu Inđiju minimalnim rezultatom, a gol odluke viđen je već u 7. minutu kada je Branislav Tomić pogodio mrežu vojvođanskog superligaša.

Rad je na Banjici zabeležio drugu prvenstvenu pobedu, a posle Napretka "pao" je i Javor. Četa stratega Zorana Njeguša je slavila sa 1:0 (0:0), a tri boda "građevinarima" doneo je Milan Lazarević u 74. minutu utakmice.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg toka kola viđeno je u Subotici, gde je Proleter odneo ceo plen protiv Spartaka trijumfom od 2:1 (1:1). Babić je postigao prvi gol za ekipu sa Slane bare u 19 minutu, a poravnao je bivši napadač Partizana Nemanja Nikolić tri minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Mitrović u 72. minutu utakmice, a ovo je tek drugi poraz "golubova" u osam susreta u šampionatu.