CRNOGORCI POMOGLI CRVENO-BELIMA: Zvezdi OLAKŠAN put ka Ligi Evrope!

17.09.2020

16:09

Čudo u Kazahstanu!

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Budućnosti napravili su veliko iznenađenje u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Podgorički velikan je u gostima savladao favorizovanu Astanu sa 1:0 i prošao u 3. kolo.

Podgoričani su ovime učinili uslugu i Crvenoj zvezdi, pošto je jedan od najtežih potencijalnih rivala srpskog šampiona u plej-of rundi kvalifikacija bila upravo Astana. Tako je Zvezdi znatno olakšan put ka Ligi Evrope.

Budućnost je odigrala sjajan meč u glavnom gradu Kazahstana. Crnogorci su poveli golom Terzića na asistenciju bivšeg fudbalera Partizana Petra Grbića. Sa 1:0 se otišlo na poluvreme.

Astana je u nastavku sve karte bacila na napad, ali nisu uspeli da probiju crnogorski bedem. Budućnost je iz opasnih kontri mogla do još nekog gola, ali na kraju je ostalo 1:0 za veliko slavlje plavo-belih.