ZAGREPČANI SE PRIDRUŽILI ZVEZDI: Ferencvaroš NOKAUTIRAO Dinamo i stigao na korak od Lige šampiona!

16.09.2020

19:14

Fudbaleri Dinama iz Zagreba ni ove sezone neće igrati u Ligi šampiona.

Slavlje fudbalera Ferencvaroša na meču sa Dinamo Zagrebom

Dugogodišnji hrvatski šampion eliminisan je u 3. kolu kvalifikacija od strane Ferencvaroša. Mađari su na svom terenu slavili sa 2:1.

Domaćin je poveo već u 2. minutu. Lovrenčić je iskoristio očajnu rekaciju Dinamove odbrane i doneo prednost mađarskom velikanu.

Ipak, u 23. minutu gosti se vraćaju u život, Majer je izveo korner, Ademi je šutirao glavom a lopta je pogodila nekadašnjeg igrača zagrebačke Lokomotive Mirta Uzunija i završila u mreži.

Albanac je uspeo da se iskupi za ovo i donese Ferencvarošu plasman u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona. Uzuni je iskoristio grešku Joška Gvardiola, kojeg je lopta preskočila. Uzuni je sam istrčao pred Livakovića i rutinski poslao loptu u mrežu za veliko slavlje na terenu.

Dinamo je do kraja meča pokušao da stigne do izjednačenja, ali nije uspeo, pa ponovo neće igrati u Ligi šampiona.

Zagrepčani će nastaviti učešće u Ligi Evrope, gde će igrati u plej-ofu za plasman u grupnu fazu.

Pored Ferencvaroša u poslednje kolo kvalifikacija za LŠ plasirao se i Makabi iz Tel Aviva. Izraelski velikan je na svom terenu sa minimalnih 1:0 savladao neugodni Dinamo Brest.

Jedini gol postigao je Biton sa bele tačke u 50. minutu.