FALĆINELI I DEGENEK TRAGIČARI: Zvezda nakon PENAL RULETA ostala bez Lige šampiona!

16.09.2020

14:22 >> 17:50

Treće kolo kvalifikacija.

Detalj sa meča Omonija - Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su od Omonije na stadionu "GSP" u Nikoziji ukupnim rezultatom 5:3, posle penala. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1.

Kaznene udarce za crveno-bele promašili su Falćineli i Degenek, dok su Kiprani realizovali sva četiri penala i zakazali dvomeč sa grčkim Olimpijakosom.

Omonija je povela u 31. minutu golom Luftnera, a izjednačenje je doneo Ivanić, neposredno pred odlazak na odmor. Drugo poluvreme i produžeci protekli su u inicijativi crveno-belih, ali ipak nije bilo dovoljno koncentracije da se promeni rezultat i sve reši pre penala.

Zvezda će takmičenje u Evropi nastaviti u 4. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a tok duela iz Nikozije mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Omonija je prošla dalje sa ukupnih 5:3

4-2 Lecijak pogađa, Omonija je prošla u plej-of.

3-2 Promašaj Degeneka, tačnije nova odbrana golmana kiparskog prvaka.

3-2 Asante donosi vođstvo Kipranima

2-2 Promašaj Falćinelija

2-2 V. Gomeš poravnao.

1-2 Ben rutinski donosi novu prednost crveno-belima

1-1 - Siguran i Gomez

0-1 - Gavrić je precizno pogodio gol.

Nakon produžetaka rezultat je nerešen, pa će se pristupiti izvođenju jedanaesteraca

120. minut - Posle 120 minuta ostalo je 1:1, penali odlučuju učesnika plej-ofa.

117. minut - I Gajić je zaradio javnu opomenu.

116. minut - Žuti karton za Milunovića.

112. minut - Željko Gavrić je šutirao sa nekih 20-ak metara, međutim lopta je otišla "tik" iznad prečke. Pre toga, sporna situacija ispred kaznenog prostora Crvene zvezde, Kavano je propustio da dosudi prekršaj nad Seneom.

109. minut - Žuti karton za rezervistu Senu. Stanković je odlučio da zameni povređenog Rodića, a u igri je Milan Gajić.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

105. minut - Kraj prvog produžetka.

101. minut - Željko Gavrić menja Kataija.

100. minut - Falćineli je imao situaciju jedan na jedan sa rivalom, ali je loše driblao i izgubio loptu.

97. minut - Neprecizan udarac Gomeza, pa izmena. Loizu je ušao u igru imesto Papulisa.

92. minut - Kosuros je "požuteo".

91. minut - Krenuli su produžeci u Nikoziji.

Regularni tok susreta završen je rezultatom 1:1

90+3. minut - Kraj regularnog toka.

90+2. minut - Pritisak Zvezde u samoj završnici, a Kosulos menja Hubočana.

90. minut - Kavano je nadoknadio tri minuta.

89. minut - Falćineli ulazi na teren umesto Vukanovića.

88. minut - Neprecizan udarac rezerviste Jovančića levom nogom.

83. minut - Đordi Gomez je "požuteo".

81. minut - Ivanića menja Jovančić.

79. minut - Ben je jako neprecizno šutirao, sa rezultatom 1:1 ulazimo u finiš regularnog dela meča.

77. minut - Užasan pokušaj Lecijeksa sa levog boka.

75. minut - Rodić je ponovo dobro ubacio u srce šesnaesterca ka Benu, ali bez promene rezultata.

68. minut - Pontean je snažno pokušao, a odličnu odbranu načinio je Milan Borjan.

65. minut - Izlazi Kakulis, ulazi Sene.

64. minut - I drugi štoper Omonija Lang dobio je žuti karton.

Igrači Crvene zvezde sa Dejanom Stankovićem na "GSP stadionu"

62. minut - Uzvraća Omonija, a Borjan je imao sreće jer je udarac domaćih završio tik pokraj desne stative.

61. minut - Nova odlična prilika za crveno-bele (crne danas), ali je Ivanić poslao loptu pored gola.

58. minut - Rodić je idealno uposlio Bena, ali je ofanzivac sa Komora bio neprecizan.

56. minut - Kiparski prvak je propustio prve dve prilike u drugom delu meča, a potom je kontru Zvezde "uprskao" Mirko Ivanić, lošim dodavanjem ka Vukanoviću.

54. minut - Aleksandar Katai je još jednom oprobao udarac, ovoga puta iz slobodnog udarca u bliži ugao, ali je golman izbacio u korner. Potom je pokušao i Milunović, ali bez promene rezultata.

53. minut - Žuti karton za Hubočana.

51. minut - Katai je presekao kontru domaćih, pa je javno opomenut.

48. minut - Katai je šutirao, ali je intrvenisao čuvar mreže Kiprana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj 1. poluvremena, Omonija - Crvena zvezda 1:1

45+1 minut - Crveno-beli su imali novu priliku da za tek dva minuta preokrenu rezultat, a Englez je ubrzo označio kraj prvog dela igre.

45. minut - GOOOOL! Zvezda je izjednačila u poslednjem minutu prvog poluvremena. Ben je centrirao, a Ivanić je glavom savladao Fabijana - 1:1!

43. minut - Izabranici Dejana Stankovića uglavnom pokušavaju sa distance, ili iz prekida. Ovoga puta "opalio" je Ben, ali bez promene rezultata.

39. minut - Šutirao je Gejlor Kanga, ali je lopta završila u korneru.

34. minut - Dva pokušaja gostiju. Najpre je probao Katai, koji je izblokiran, a zatim je Kanga bio neprecizan.

31. minut - GOOOOL! Omonija je povela posle serije kornera. Đordi Gomez je izveo korner, Borjan slabo intrvenisao, a mrežu je zatresao Luftner.

27. minut - Vukanović je igrao rukom pred golom Omonije, nakon opasnog kornera, ostaje 0:0.

24. minut - Katai je pokušao levom nogom, novi korner za Zvezdu.

22. minut - Milan Rodić je nezgodno centrirao, lopta je upućena ka golu, ali je otišla iznad prečke. Kris Kavano, glavni arbitar, odredio je pauzu za osveženje.

20. minut - Jako tvrd meč na stadionu "GSP", kiparski šampion se brani, naš napada...

14. minut - Žuti karton je zaradio Seku Sanogo.

12. minut - Ivanić je šutirao u okvir gola, ali bez promene rezultata.

11. minut - Srpski šampion ima blagu terensku inicijativu, ali teško se dolazi do velikih šansi.

4. minut - Katai je probao iz mrtvog ugla sa desnog boka, a Fabijano je odlično intrvenisao.

3. minut - Prvi pokušaj na meču izveli su domaći. Tijago Fereira je šutirao sa distance, ali preko okvira gola koji brani kapiten Zvezde Milan Borjan.

1. minut - Počeo je meč u Nikoziji.