CRVENI KARTON JE SVE PROMENIO: Srbija sa igračem manje IZVUKLA bod protiv Turske!

06.09.2020

17:58 >> 20:48

Fudbaleri Srbije rewmizirali su 0:0 sa Turskom u 2. kolu Lige nacija B.

Vodi se velika borba na Marakani

Izabranici Ljubiše Tumbakovića došli su do prvog boda u ovosezonskom takmičenju, isto kao i Turska, nakon što su obe selekcije zabeležile poraze od Rusije, odnosno Mađarske.

Srbija je ponovo iskazala mnogo slabosti i grešaka, pre svega u organizaciji igre, a na kraju može i da bude zadovoljna bodom s obzirom na to da se branila od 49. minuta zbog isključenja Aleksandra Kolarova.

Kapiten "orlova" je u roku od samo pet minuta, od završetka prvog i početka drugog poluvremena, zaradio dva žuta kartona. Prvo zbog šutiranja lopte posle sudijskog znaka, a onda i zbog faula u sprečavanju kontre.

Od tada su Turci bili mnogo bolji rival, a može da se kaže i tokom većeg dela meča.

Nisu imali neke velike prilike, izuzev jedne Jusufa Jazičija kada je bio pred zicerom, ali je loše zahvatio loptu ispred golmana Predraga Rajkovića.

Srbija je u samoj završnici mogla do pobede, ali su Đuričić i Mitrović u istom napadu propustili dobru priliku.

Ništa interesantnije nije bilo ni prvo poluvreme, dok je brojčanost bila jednaka.

Srbija je dobro počela i u naletima napadala, ali je samo preko Kostića u uvodnim minutama zapretila.

Na najbolju šansu čekao se finiš prvog dela igre. Čalgar Sojundžu je okliznuo pred šesnaestercom i omogućio Aleksandru Mitroviću da izbije pred Gonukov gol, ali je napadač Fulama šutirao preko prečke.

Na kraju remi na ravne časti, pa i Srbija i Turska posle dva odigrana kola imaju po jedan bod.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

SRBIJA - TURSKA 0:0 (0:0)

II POLUVREME

90 +5. minut - KRAJ MEČA, BEZ POBEDNIKA 0:0.

90. minut - Igra se pet minuta nadoknade.

88. minut - Velika šansa za Srbiju, Đuričić i Mitrović su bili neprecizni, na kraju samo korner za Srbiju.

85. minut - Srbija se posvetila odbrani. Naš tim se žestoko brani i pokušava da sačuva mrežu.

75. minut - Kaldirim je pokušao, ali pogađa samo spoljni deo mreže.

73. minut - Utakmica se bliži kraju.. Bez velikih prilika.

65. minut - Laka intervencija Rajkovića posle udarca jednog fudbalera Turske.

62. minut - Kostić i Tadić požuteli u kratkom roku.

60. minut - Čengiz Under menja Kokčua.

54. minut - Preuzeli su inicijativu Turci.. Imaju igrača više i to žele što pre da iskoriste.

49. minut - Zakasnio je Kolarov sa startom i opravdano dobio drugi žuti karton. Srbija je ostala sa igračem manje.

48. minut - Jaziči tuče pravo u Rajkovića.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+2. minut - Žuti karton za Kolarova, prva javna opomena za reprezentativce Srbije. Opasan korner Turaka, ali bez velike prilike, pa se na odmor ide rezultatom 0:0.

45. minut - Stopostotna šansa za Mitrovića, bio je potpuno sam, ali je poslao loptu preko gola. Nije iskoristio napadač Fulama veliku grešku Sojunčua.

41. minut - Pokušaji Radonjić i Kostić, ali su im udarci bili izblokirani.

37. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Jaziči.

33. minut - Utakmica je ušla u mirniji tok... Bez većih prilika i uzbuđenja.

27. minut - Povređenog Lazovića menja Gaćinović.

24. minut - Problem za Srbiju, povredio se Darko Lazović.

16. minut - Razbudili su se Turci, nekoliko dobrih situacija su imali pred golom Predraga Rajkovića.

10. minut - Srbija opasnija na startu utakmice. Nekoliko opasnih napada naših momaka.

5. minut - Prva prilika za Srbiju. Kostić je posle dobrog napada tukao iskosa sa leve strane, ali je pogodio samo spoljni deo mreže turskog gola.

1. minut - Krenuo je meč na stadionu Rajko Mitić.