(VIDEO) PENAL PREKINUO MUČENJE CRNO-BELIH: Partizan PREŽIVEO Letonce, Natho sa KREČA doneo plasman u drugo kolo!

27.08.2020

21:03 >> 20:56

Velika uzbuđenja u Humskoj.

Radost igrača Partizana

Fudbaleri Partizana savladali su RFS u Humskoj sa 1:0 (0:0) u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Jedini gol na meču postigao je Bibras Natho iz jedanaesterca u 52. minutu susreta. Najstrožu kaznu iznudio je mladi Filip Stevanović, nakon čijeg centaršuta je Šimković igrao rukom.

Bledu igru prikazao je vicešampion Srbije, naročito u prvom delu utakmice. Praktično jedinu šansu imao je Izraelac u 24. minutu meča, ali je intrvenisao golman domaćih Kučer. Pored pomenutog penala, crno-beli su imali par kontranapada u drugom poluvremenu, ali je Ukrajinac sprečio mirnu završnicu po našeg predstavnika.

U poslednjih desetak minuta, Letonci su se orijentisali na duge lopte, u par navrata su i napravili problem pred golom Stojkovića, posebno u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Darko Lemajić, centarfor gostiju, propustio šansu da svom timu donese produžetak.

"Parni valjak" sezonu nastavlja u nedelju kada od 18:45 gostuje Vojvodini u okviru šestog kola Superlige Srbije.

Kraj meča, Partizan je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

90+4. minut - Nastup u kvalifikacijama upisao je i perspektivni Denis Stojković, a praktično čim je ušao na teren odsviran je kraj utakmice.

90+3. minut - Lemajić se našao pred golom, ali je propustio lepu priliku da šokira vicešampiona Srbije i donese RFS-u produžetak.

90+2. minut - Smiljanić je zamenio Natha.

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena. Nemanja Miletić je "požuteo".

88. minut - Šćekić se požalio na povredu, nakon što je Natho uprskao sjajnu kontru Sadika.

86. minut - Slaba procena Stojkovića, nakon centaršuta iz prekida, ali je lopta završila u gol-autu.

84. minut - Umar Sadik radi sjajan posao u čuvanju lopte, ali crno-beli ne uspevaju da odigraju precizan kontranapad.

80. minut - Žuti karton je zaradio Slobodan Urošević.

79. minut - Šut Natha odbranio je Kučer, a zatim je Zdjelar izblokiran.

78. minut - Lucidan potez Natha, ali su se Letonci provukli, ostaje minimalno vođstvo domaćih.

74. minut - Odmah po ulasku Suma je gađao dalji ugao, ali je lopta završila tik pored stative gola Letonaca.

Sejduba Suma na treningu pred RFS

72. minut - Filipa Stevanovića menja oporavljeni Sejduba Suma.

71. minut - Letonci zapretili, pokušao je Lemajić, ali preko gola.

70. minut - Dvostruka izmena u redovima RFS-a, ulaze Ofor i Santana, dva napadača.

68. minut - Bez velikih šansi od pogotka Natha, domaći rutinski čuvaju stečenu prednost.

63. minut - Lipušček je srušio Sadika sprečivši opasan kontranapad, pa je zaradio žuti karton.

57. minut - Sadik je pokušao na dodavanje Natha, ali bez opasnosti po Kučera, Letonci su se otvorili nakon primljenog gola, pa će "parni valjak" imati dosta više prostora za igru u nastavku.

52. minut - Natho je rutinski izveo penal i doneo prednost crno-belima!

51. minut - Penal za Partizan, Šimković je igrao rukom posle centaršuta Filipa Stevanovića, a tom priliko je zaradio i javnu opomenu!

46. minut - Glavni arbitar je dao znak za početak drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena, "nula" u Humskoj!

45. minut - Sudija je označio kraj prvog dela susreta, Letonci odoleli crno-belima.

43. minut - Miran finiš prvog dela meča, bez golova na stadionu Partizana.

38. minut - Šarić šutirao pored leve stative Stojkovićevog gola, prva pretnja Letonaca.

Vladimir Stojković se vratio na gol Partizana

36. minut - Bomba Japanca, ali nova odbrana Kučera. U nastavku napada šutirao je i Nigerijac, ali je čuvar mreže gostiju ponovo bio na visini zadatka.

34. minut - Umar Sadik se dobro oslobodio defanzivaca i šutirao sa nekih 20-ak metara, ali neprecizno, pored gola.

30. minut - Pola časa igre u Humskoj, Sadik se požalio na povredu, ali će nastaviti utakmicu.

24. minut - Sjajna akcija Natha i Asana, Izraelac je probao posle duplog pasa, ali je golman gostiju još jednom odbranio.

19. minut - Sadik je okušao udarac iz velike udaljenosti, bez problema za golmana letonskog tima Kučera.

Detalj sa meča Partizan - RFS

18. minut - Lepa zamisao Umara Sadika koji je pokušao da pronađe Asana koji se ubacivao u prazan prostor, ali je defanziva gostiju uspešno intrvenisala.

13. minut - Bez velikih šansi u Humskoj, inicijativa crno-belih, ali se ekipa RFS-a organizovano brani.

8. minut - Slobodan Urošević je pokušao šutem sa preko 30 metara, ali je lopta otišla daleko od okvira gola RFS-a.

4. minut - Prvi pokušaj crno-belih. Sadik je odložio za Asana koji je šutirao, ali je Japanac izblokiran.

1. minut - Počeo je meč u Humskoj, početni udarac izveli su domaći.