PETARDA INTERA: Konte održao ČAS fudbala, Lautaro i Lukaku TORPEDOVALI Šahtjor!

17.08.2020

19:17 >> 20:50

Italijani će se sa Seviljom boriti za pehar Lige Evrope.

Slavlje igrača Intera protiv Šahtjora

Fudbaleri Intera deklasirali su Šahtjor u polufinalu Lige Evrope rezultatom 5:0 (1:0). "Neroazuri" su odigrali perfektan meč od prvog do poslednjeg minuta, a trener Antonio Konte postavio je sjajnu taktiku, kojom je u potpunosti neutralizovao Ukrajince.

Igrač utakmice je nesumnjivo argentinski napadač Lautaro Martinez koji je postigao dva pogotka, upisao još jednu asistenciju, a po navici je strelac dva gola bio i Belgijanac Romelu Lukaku, kome je ovo bio deseti uzastopni meč u Ligi Evrope na kome je tresao mrežu rivala.

Podsetimo, tim sa stadiona "Đuzepe Meaca" za trofej u Ligi Evrope boriće se sa Seviljom koja je nadigrala Mančester junajted sa 2:1.

Tok meča iz Dizeldorfa mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Inter se sa ubedljivih 5:0 plasirao u finale Lige Evrope!

90. minut - Sudija Šimon Marčinjak označio je kraj meča.

84. minut - GOOOOL! Novi gol Lukakua, pošto je prošao Kočolavu, a ovoga puta je šutem desnom nogom prevario Pjatova.

78. minut - GOOOOL! Lukaku je povisio na 4:0, preciznim udarcem levom nogom, na asistenciju sjajnog Argentinca, dvostrukog strelca.

74. minut - GOOOOL! Drugi pogodak Lautara Martineza, na asistenciju Lukakua, čini se rešava pitanje drugog finaliste Lige Evrope.

72. minut - Ogromna šansa za Lukakua, da i u 10. uzastopnoj utakmici postigne gol, ali se isprečio Pjatov.

Lukaku i Kočolava

70. minut - Konteovi puleni lako čuvaju stečenu prednost, Inter je veoma blizu finala protiv Sevilje.

64. minut - GOOOOL! D'Ambrozio je duplirao vođstvo Intera. Nakon Brozovićevog kornera, lopta je preletela Lukakua, ali je na drugoj stativi odlično reagovao italijanski defanzivac i rutinski savladao Pjatova.

62. minut - Sjajna šansa za Žuniora Moraiša koji je pokupio centaršut , ali je Handanović fenomenalno odbranio.

58. minut - Veoma čvrsta i tvrda igra na obe strane, Italijani brane stečeno vođstvo, Šahtjor oprezan.

49. minut - Odličan pokušaj Lautara Martineza, pod samu prečku, ali je Ukrajinac još jednom sjajno intrvenisao i izbacio loptu u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Martinez je postigao jedini gol u 19. minutu, Inter vodi na poluvremenu!

45. minut - Marčinjak je označio kraj prvog poluvremena.

43. minut - Prva ozbiljna šansa za ukrajinski tim, pokušao je Markos Antonio, ali neprecizno.

37. minut - Inter kontroliše ritam igre, čini se da se stvari odvijaju u skladu sa planovima tima sa "Đuzepe Meace" Antonija Kontea.

Menadžer Intera Antonio Konte

32. minut - Uspavanka u Dizeldorfu, nakon vođstva tek par pokušaja sa obe strane. Vrlo zapaženi vezista Intera Barela snažno je šutirao iskosa, ali je Pjatov izboksovao loptu u korner.

25. minut - Nova velika šansa za Inter, propustio je strelac vodećeg pogotka Martinez.

19. minut - GOOOOL! "Neroazuri" su poveli iz prve prave šanse. Barela je centrirao sa desnog boka, a Lautaro Martinez je sjajnom reakcijom glavom zatresao mrežu Ukrajinaca.

11. minut - Bez velikih šansi u Dizeldorfu.

6. minut - Prva opasnost pred golom Šahtjora. Marselo Brozović je centrirao posle slobodnog udarca sa desne strane, ali je ispredDijega Godina u poslednji čas intrvenisala odbrana Šahtjora.

1. minut - Poljak Šimon Marčinjak dao je znak za početak meča u Dizeldorfu.