LUD MEČ U NEMAČKOJ: Lukakuove majstorije, sudijine brljotine i plasman Intera u polufinale!

10.08.2020

21:07

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena rezultatom 2:1 (2:1).

Romelu Lukaku

Meč u Diseldorfu rešen je još u prvom poluvremenu i to u razmaku od 10 minuta kada smo videli tri gola i jedan dosuđen, pa poništen penal.

Inter će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između Šahtjora i Bazela (utorak, 21h).

Sjajan meč gledali smo na "Merkur Špil areni". Posle uvodnih 10-ak minuta "ispitivanja snaga", Inter je počeo da "guši" Nemce pritiskom na poslednju liniju.

Antonio Konte je u tim momentima potpuno nadmudrio kolegu Pitera Boša i to je ubrzo došlo na naplatu.

Namera igrača Intera je očigledno bila da šalju loptu do Romela Lukakua, koji bi poput vaterpolo "sidraša" se gradio i okretao čuvare na desetak metara od protivničkog gola.

Upravo to je uradio u 15. minutu, ali je bio izblokiran.

Ipak, lopta se odbila do Nikola Barele koji je na maestralan način spoljnim delom stopala gađao i pogodio dalji ugao gola Hradeckog.

Potom je Barela imao čist zicer posle fantastičnog solo-prodora Lautara Martinesa, ali je loše šutirao.

Njegovu grešku ispravio je Lukaku minut kasnije.

Ono što Belgijanac nije uspeo kod prvog gola Intera, jeste sada.

Primio je loptu u srcu šesnaesterca okrenut od gola i sa Tapsobom na leđima, ali ga je sa lakoćom okrenuo i u padu pogodio za 2:0.

Ponovo je minut bio potreban Interu da dođe do nove šanse.

Ovog puta Lukaku je izašao potpuno sam ispred Hradeckog, ali je golman nemačkog tima maestralno reagovao.

Kazna je stigla u 25. minutu.

Kaj Haverc i Kevin Foland su dobro iskombinovali, a mladi napadač je matirao Handanovića i prepolovio zaostatak Bajera.

Bilo je to furioznih desetak minuta, jer je u 26. minutu sudija Karlos del Sero Grande dosudio jedanaesterac za Inter.

Sinkgraven je izblokirao pokušaj centaršuta D'Ambrozija, a španski arbitar je procenio da je to učinio rukom.

Lukaku je namestio loptu na "belu tačku" kada se javio VAR. Del Sero je otišao da pogleda snimak i posle nekoliko minuta pauze ipak poništio sopstvenu odluku.

U drugom poluvremenu Lukaku je nastavio da dominira u odnosu na poslednju liniju nemačkog tima. Svojim građenjem je dobio svaki duel, uvek okrenuo svoje čuvare i proigravao saigrače. U jednom momentu su se nizale prilike pred golom Hradeckog koji je u više navrata odbranama sačuvao Bajer u životu.

Dva puta je u ozbiljnoj šansi bio Aleksis Sančez, jednom je sa distance tukao Marselo Brozović, a dobru priliku imao je i VIktor Mozes. Nemački tim je samo jednom zapretio Handanoviću, ali nije imao nijedan šut ka golu Slovenca.

U 81. minutu je Demirbaj ubacio loptu pred peterac, a nju u gol nisu uspeli da sprovedu ni Haverc ni Foland pored kojih je ona proletela.

Potom je ponovo sudija Del Sero dospeo u centar pažnje u 90. minutu Dosudio je još jedan penal za Inter, jer je Eriksen bio oboren u kaznenom prostoru. Ali i njega je poništio posle nekoliko minuta pauze i VAR asistencije. Ispostavilo se da je Barela, koji je ležao na zemlji, igrao rukom, a Španac to nije video u prvi mah. Igrači Bajera su mu svakako zahvalni zbog takve odluke, ali im je potrošio par dragocenih minuta u nadoknadi vremena.

Celokupan utisak ukazuje da je Inter zasluženo prošao dalje, i po broju stvorenih prilika i generalno fudbalu koji su prikazali.