02.08.2020

18:45

U poslednjem kolu Serije A fudbaleri Fiorentine su sa 3:1 pobedili SPAL.

Fudbaleri Fiorentine

Fudbaleri SPAL–a su odavno ispali iz lige, dok je Fiorentina "uhlebljena" na sredini tabele i meč je bio bez rezultatskog značaja.

I pored toga smo videli dobar meč i četiri postignuta pogotka.

Sve je počelo u 30. minutu kada je Alfred Dankan odlično utrčao i iskoristio asistenciju mladog Kijeze i bez većih problema poslao loptu u mrežu za vođstvo "Viole".

Samo devet minuta kasnije, stiglo je izjednačenje.

SPAL je imao slobodan udarac na nekih 40-ak metara od gola Fiorentine, bilo je neuspešno, a potom Fiorentina gubi loptu i Valoti šalje asistenciju za Marka D'Alesandra koji bez većih problema šalje loptu u mrežu za 1:1.

Delovalo je kao da će se utakmica završiti bez pobednika, 1:1, a onda je Kristijan Kuame u 89. minutu uspeo da reši pitanje pobednika, kada je glavom posle kornera loptu poslao u mrežu.

Za konačnih 3:1 u korist ljubičastih postarao se Erik Pulgar sa "bele tačke" u 93. minutu utakmice.