SERIJA A: Milenković strelac u demoliranju Mihine Bolonje, Kaljari nadigrao Juve, Roma obezbedila mesto u LE!

29.07.2020

21:44

Devetostruki uzastopni šampion Italije, ekipa Juventusa, previše je slavila novu titulu, pa je u 37. kolu Serije A poražena sa 2:0 (1:0) od Kaljarija.

Detalj sa meča Kaljarija i Juventusa

Mauricio Sari nije mnogo mešao karte, pa je na terenu ceo meč proveo i Kristijano Ronaldo.

Kaljari je do vođstva došao već u osmom minutu kada je strelac bio Galjano. Centaršut sa desne strane, na drugoj stativi je Matijelo vratio na peterac. Tamo je Galjano reagovao i savladao Đanluiđija Bufona.

Drugi gol postigao je Đovani Simeone u drugom minutu nadoknade prvog dela. Sjajan pogodak kojim je postavljen konačan rezultat na meču.

Fiorentina je na "Artemio Frankiju" savladala Bolonju našeg Siniše Mihajlovića.

Rezultat je bio čak 4:0, iako u prvom poluvremenu nije bilo nijednog pogotka. Het-trik je upisao Federiko Kjeza golovima u 48, 54. i 89. minutu. U strelce se upisao i srpski reprezentativac Nikola Milenković koji je posle odbitaka pogodio u 74. minutu.

U poslednjoj utakmici, sa najviše golova, Roma je kao gost pobedila Torina rezultatom 3:2.

Bikovi su poveli u 14. minutu golom Berengera, ali je već u 16. Edin Džeko poravnao, da bi u 23. Kris Smoling preokrenuo posle asistencije Karlesa Pereza - 1:2. Roma je povela sa 3:1 iz penala u 61. minutu golom Diavare, da bi Singo u 66. postavio konačnih 2:3. Aleksandar Kolarov odigrao je dobar meč u dresu Vučice (igrao 90 minuta).