DA LI JE DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA: Prelep pogodak, VAR i žestoka borba u remiju Milana i Atalante!

24.07.2020

21:40

Fudbaleri Milana i Atalante odigrali su nerešeno u derbi meču 36. kola Serije A.

Velika borba vodila se na San Siru

Utakmica na San Siru može da se podeli na dva poluvremena, prvo koje je bilo sjajno sa puno uzbuđenja, i drugo potpuno suprotno od toga.

U prvih 45 minuta videli smo oba gola, promašen penal posle VAR-a i mnogo toga, a u nastavku samo jednu stativu.

Na kraju remijem ne mogu da budu zadovoljni ni jedni, ni drugi, jer Milan juri Romu i direktan plasman u Ligu Evrope, a Atalanta drugo mesto – na kome je, ali dva kola pre kraja ne drži ništa u svojim rukama.

Milan je poveo u 14. minutu fantastičnim golom Hakana Čalhanoglua.

Tučin je još jednom pokazao kakav udarac ima i to novim golom iz slobodnog udarca.

Reprezentativni golman Atalante Golini našao se poptuno izenađen posle "bombe".

Ipak, u 26. minutu Bilja nespretno gazi Malinovskog u svom kaznenom prostoru. Atalanta je dobila penal, a Malinovski ga nije iskoristio da donese izjednačenje svom timu. Spektakularno je odbranio Donaruma.

Samo osam minuta kasnije, Boginja provincije ispravlja grešku i poravnava na 1:1. Frojler je sam krenuo na šestoricu, dva puta mu je šut bio izblokiran, a onda se na pravom mestu našao Zapata i rutinski pogodio za 1:1.

U nastavku bilo je prilika i opasnih prilika na obe strane. Najbolju je propustio u 68. minutu Bonaventura, koji je sjajno šutirao, ali pogodio samo stativu.

Na kraju ostalo je 1:1, nijedan tim nije poražen, ali nijedan tim ne može da bude zadovoljan samo bodom.