(VIDEO) CRNO-BELI DOVELI FUDBALSKU PREVARU: Novi fudbaler Partizana amaterski grešio i ostavio Olimpiju bez trofeja!

03:21

Fudbaleri Celja osvojili su istorijsku titulu u slovenačkom prvenstvu.

RepublikaFoto: youtube.com/Ognjenovic Football
Maki Banjak

U derbiju poslednjeg kola direktnih konkurenata za trofej Celje je remiziralo sa Olimpijom rezultatom 2:2.

Tako je Celje sezonu završio sa 69 bodova, a Maribor i Olimpija su ostali iza sa po 67. Olimpiji je bio potreban trijumf, ali do njega nije došla zbog dve katastrofalno loše reakcije novog igrača Partizana Makija Banjka.

Kamerunac je u prvom poluvremenu poklonio vodeći gol domaćinu kada mu je Vizinger oduzeo loptu nakon amaterske greške. U nastavku akcije Luka Kerin je pogodio za 1:0.

Banjak je loše reagovao i kod drugog gola u 64. minutu, jer je dozvolio da Vizinger ponovo dođe do lopte pre njega i donese 2:1 u tom momentu. Na kraju je bilo 2:2, a oba gola za Olimpiju dao je Elsnik. Ipak, to nije bilo dovoljno i Olimpija je ostala bez trofeja koji ide u vitrine Celjea.