Verona zaustavila razigranu Atalantu

18.07.2020

17:19

Fudbaleri Verone i Atalante odigrali su nerešeno (1:1), na otvaranju 34. kola Serije A.

Velika borba vodila se u Veroni

Izabranici Đanpjera Gasperinija nisu uspeli da stignu do nova tri boda i dodatno se približe vodećem Juventusu.

Domaćima ovaj meč nije bio naročito rezultatski važan, pošto su 9. na tabeli – Evropa je nedostižna, dok je opstanak obezbeđen.

Tim iz Bergama je do vođstva došao u 50. minutu. Veliku grešku Guntera iskoristio je Zapata, novim, 17. golom u sezoni.Nije se dugo čekalo na poravnanje rezultata. Već u 59. minutu Pesina je bio snalažljiv u kaznenom prostoru protivnika i nakon intervencije Golinija, loptu prosleđuje u mrežu. Najveću šansu za Atalantu propustio je Pašalić u nadoknadi vremena. Promene rezultata, ipak, nije bilo.

U narednom kolu Verona gostuje Torinu, dok Atalanta dočekuje Bolonju.