Dmitrovićeva mreža netaknuta, Majorka blizu opstanka

09.07.2020

20:47

Fudbaleri Majorke pobedili su Levante sa 2:0 u meču 35. kola španske Primere dok je Eibar sa Leganesom odigrao nerešeno bez golova

Marko Dmitrović

Srpski golman Marko Dmitrović sačuvao je mrežu protiv gostujućeg Leganesa, a bod nije odgovarao protivničkoj ekipi.

Eibar sada ima 36 bodova i nalazi se četiri boda od zone ispadanja na 15. mestu, dok je Leganes sa 29 bodova pretposlednji, na 19. poziciji.

Majorka je povela u 40. minutu kada je Alehandro Pozo sa desne strane poslao centaršut pred peterac a tamo skočio Kolumbijac Kućo i glavom zatresao mrežu.

Na 2:0 povisio je Takefusa Kubo u 84. minutu i overio jednu od možda najvažnijih pobeda Majorke u sezoni.

Kubo je uhvatio odbitak posle uklizavanja i šuta Salva Sevilje i poslao između trojice igrača Levantea loptu po sredini u gol.

Majorka je pobedom došla do svog 32. boda u sezoni i još uvek je u zoni ispadanja, ali ima tri boda manje od Alavesa koji je na 17. mestu. Levante je sa 43 boda daleko iznad ove tri ekipe na 12. mestu.