Šampion konačno slavio u gostima, Salah zvezda večeri

08.07.2020

21:43

Ekipa Liverpula pobedila je večeras u gostima Brajton sa 3:1 u okviru 34. kola Premijer lige.

Liverpul - Brajton

Bila je to prva pobeda Redsa u gostima nakon restarta sezone, a do nje su stigli relativno lako.

Nakon samo osam minuta Liverpul je imao vođstvo od 0:2, a pogađali su Mohamed Salah i Džordan Henderson.

Taj rezultat bio je na snazi sve do samog finiša prvog dela, kada Leandro Trosard daje nadu domaćinu za 1:2.

Ipak, u nastavku Salah postiže novi gol, ovog puta glavom nakon kornera i tada su stvari oko pobednika bile rešene.

Liverpul nakon nove pobede ima čak 92 boda odnosno 23 više od Mančester sitija. Brajton je ostao na 15. poziciji jer još uvek ima svega 36 bodova. Ipak, opstanak u ligi mu nije ugrožen.