Arsenal nadigrao Vulvse, nada o LŠ i dalje tinja

04.07.2020

18:31

Fudbaleri Arsenala slavili su u meču 33. kola Premijer lige na gostovanju Vulverhemptonu.

Fudbaleri Arsenala

U meču u kome je najmanje bilo fudbalske lepote, Arsenal je upisao pobedu na Mulineu protiv Vulverhemptona rezultatom 2:0.

Arsenal je poveo golom koji je u 43. minutu postigao Bukajo Saka koji je još jednom pokazao raskoš svog talenta. Saka je odlično primio loptu na ivici kaznenog prostora i u stilu klasičnog špica poslao loptu u mrežu.

U 86. minutu je postavljen konačan rezultat. Aleksander Lakazet se našao sam pred golmanom i poslao loptu rutinski iza njegovih leđa.

Tim iz Londona izgledao je dobro na ovom meču i Arteta će imati mnogo razloga da bude zadovoljan.

Arsenal sada na sedmom mestu na tabeli ima 49 bodova, tri manje od Vulvsa koji su poziciju više na tabeli.

U narednom kolu ekipa Mikela Artete dočekaće Lester, dok će Nuno Espirito Santo svoj tim povesti na gostovanje Šefild junajtedu.