(VIDEO) Ni Ibra više ne pomaže: Milan se u poslednjim minutama spasio blamaže protiv SPAL-a

01.07.2020

21:57

Fudbaleri Milana večeras su osvojili samo bod na gostovanju kod SPAL-a (2:2) u meču 29. kola italijanske Serije A.

Igrač SPAL-a

SPAL je odlično otvorio utakmicu i poveo već u 13. minutu, kada je mrežu Rosonera zatresao Valoti. Ipak, najlepši detalj večerašnje utakmice videli smo u 30. minutu.

U centru pažnje našao se iskusni Flokari, koji je postigao spektakularan gol za 2:0.

Milan je u 37. minutu smanjio na 2:1 preko Kalanogula, ali je gol turskog veziste poništen nakon konsultacija sa VAR-om.

Posao SPAL-u dodatno je otežan u samom finišu prvog dela kada je D'Alesandro dobio direktan crveni karton i ostavio svoju ekipu na cedilu u nastavku utakmice.

Milan je u drugom delu bacio sve snage u napad. Nakon povrede se vratio i Zlatan Ibrahimović, ali ni to nije pomoglo Milanu. Gosti su stvarali prilike iz minute u minutu, ali SPAL kao da je začarao svoju mrežu.

Rosoneri su u 79. minutu uspeli da smanje na 2:1, a gol je postigao Leao. I kada se činilo da će SPAL upisati tri vredna boda u borbi za opstanak Milan je izjednačio.

U 94. minutu autogol je postigao Vikari, koji je tako šokirao svoje saigrače, ali i spasio Rosonere od blamaže.