Prštalo u Đenovi: Juventus majstorijama sačuvao lidersku poziciju!

30.06.2020

21:41

Lacio je izvršio pritisak, ali Juventus ne dozvoljava da mu se Rimljani približe. Novi trijumf "stara dama" ostvarila je na gostovanju Đenovi 3:1 (0:0).

Juventus - Đenova

Do pobede je Juventus došao sa tri prelepa pogotka. Ali, nije lako probio defanzivu tima iz Kolumbovog grada.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, iako je Ronaldo imao dve sjajne šanse u 13. i 43. minutu.

Đenovljane je "načeo" Dibala posle pet minuta igre u nastavku.

Dobio je prostor koji je iskostio da promeša nekoliko čuvara i onda, u svom stilu, levom nogom pogodi dalji ugao.

To je nateralo domaćina da krene napred i otvorilo prostor "staroj dami" za polukontre.

Iz jedne takve već posle šest minuta Ronaldo je demonstrirao razoran udarac sa distance.

Povukao je loptu nekoliko desetina metara, a onda raspalio po njoj i poslao je u gornji desni ugao gola Đenove.

Gde su dva, tu je i treći prelep gol Juventusa. Možda i najlepši delo je Daglasa Koste.

Igrao se 73. minut kada se u svom prepoznatljivom stilu, a podsetio je i na Arjena Robena, namestio na levu nogu i "kiflom" poslao loptu u same rašlje.

Fantastičan potez koji je otklonio svaku sumnju oko pitanja pobednika ovog meča.

Tri minuta kasnije Đenova je došla do utešnog gola preko Andree Pinamontija.