IMOBILE NE STAJE, SERGEJ ZABLISTAO: Lacio okrenuo Torino i prebacio pritisak na Juve!

30.06.2020

19:40

Fudbaleri Lacija pobedili su Torino 2:1 u 29. kolu Serije A.

Sergej Milinković Savić

Srpski fudbaler Sergej Milinković Savić odigrao je odličnu utakmicu, imao je oko 50 kontakata s loptom, jedan šut u okvir i dva pored gola, kao i 75 odsto tačnih dodavanja.

"Nebesko plavi" do trijumfa su došli preokretom, čime su stavili pod pritisak Juventus koji sada ima samo bod više na tabeli.

Torino je poveo u petom minutu kada je Andrea Beloti pogodio s bele tačke.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom "bikova". Simone Inzagi je očigledno dodatno motivisao fudbalere i posle samo tri minuta igre Lacio je uspeo da izjednači.

Strelac u 48. minutu bio je ko drugi nego Čiro Imobile. Fenomenalnu loptu posalo je Luis Alberto.

Ćiro Imobile

Imobile je nagovestio preokret Lacija koji se do kraja meča i dogodio. Heroj Rimljana je Parolo koji je u 73. minutu pogodio za 1:2.

Šut Sergeja je odbranio golman, lopta se odbila do Imobilea, on je kratko dodao do Parola koji je snažnim udarcem postavio konačan rezutat.

Lacio se nalazi na drugom mestu sa 68 bodova, dok je Torino 14. sa 31.