Lalatovićeva Vojvodina je osvajač Kupa Srbije! Partizan promašio dva penala, crveno-bela pobednička noć u Nišu!

24.06.2020

16:28 >> 20:33

Vojvodina je osvajač Kupa Srbije za sezonu 2019/2020! Novosadska “stara dama” je u finalu odigranom na stadionu Čair u Nišu pobedila Partizan posle penala sa 4:2, dok je u regularnom toku bilo 2:2!Ovo je prvi trofej u trenerskoj karijeri za stratega crveno-belih Nenada Lalatovića i time je prekinut niz crno-belih od četiri slavlja zaredom u ovom takmičenju.

Slavlje Nenada Lalatovića i kompletnog tima Vojvodine sa peharom Kupa Srbije

Neverovatno dramatičan meč viđen je na niškom Čairu, kao verovatno nikada u našem fudbalu poslednjih godina.

Vojvodina je imala 2:0, Partizan se vratio u poslednjih 10 minuta u "hičkokovskom" raspletu, pa su na kraju morali da odluče penali.

Tu je tim Nenada Lalatovića, koji je osvojio prvi pehar u karijeri, bio skocentrisaniji i pogodio sva četiri udarca sa "bele tačke".

Za razliku od igrača Partizana, čiji je tandem Uroš Vitas-Saša Zdjelar prebacio gol.

Tačku je stavio Stefan Đorđević i doneo drugi pehar nacionalnog kupa Vojvodine u klupskoj istoriji.

Ujedno, Partizan posle četiri godine više nije vladar u tom takmičenju.

Teško je opisati koliko drame je bilo u ovom meču.

Do 80. minuta delovalo je da Vojvodina ima sve, vodila je 2:0 preko Miljana Vukadinovića i Petra Bojića, ali je onda usledio šokantan finiš.

Prvo je Filip Stevanović uneo neizvesnost posle sjajnog pasa Umara Sadika, a onda i Strahinja Pavlović "makazicama" u čak 96. minutu.

Praktično je to bio poslednji korner na utakmici, a mladi štoper je napravio potez koji će se pamtiti iz nemoguće situacije.

Ipak, u poslednjem meču za crno-bele, pošto ide u Monako, kiksnuo je kod oba gola Vojvodine i kada se sve sagleda jedan je od tragičara.

Uz Uroša Vitasa i Saše Zdjelara.

Partizan je sezonu završio bez trofeja, a Vojvodina posle Kupa ostaje i benefit toga što će krenuti kvalifikacije za Ligu Evrope od druge runde, za razliku od crno-belih koji će od starta.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu iz minuta u minut

VOJVODINA - PARTIZAN 2:2

PENALI: (4:2)

4:2 - Vojvodina je osvojila Kup Srbije! Đorđević je savladao Stojkovića i doneo trofej novosadskoj "staroj dami"

3:2 - Saša Zdjelar je pogodio prečku, Vojvodina ima šansu za pobedu i osvajanje Kupa Srbije

II PRODUŽETAK: (0:0)

Nije bilo pobednika ni posle dva produžetka, o osvajaču Kupa Srbije odlučivaće penali

13.minut - Žuti karton dobija štoper Partizana Strahinja Pavlović

11.minut - Vitas je šutirao, lopta je zakačila nekog iz redova Vojvodine i otišla u korner. Posle prekida, faul pri skoku je napravio Uroš Vitas

9.minut - Duel Stojisavljevića i Lazara Pavlovića, iako je mladi vezista na zemlji, sudija Danilo Grujić nije svirao faul

5.minut - Još jedan faul koji pravi Lazar Pavlović

3.minut - Ofsajdi na obe strane - Prvo je bio Andrić iz redova Vojvodine, a zatim i Umar Sadik iz Partizana

1.minut - Krenuo je Lazar Pavlović u prodor, ali je od prevelike želje napravio faul u šesnestercu Vojvodine

I PRODUŽETAK: (0:0)

Kraj prvog produžetka na stadionu Čair u Nišu

10.minut - Nema gola za crno-bele! Bibras Natho je izveo slobodan udarac, lopta ide preko gola Emila Rockova

9.minut - Greška fudbalera Vojvodine, na kraju faul nad Umarom Sadikom na ivici šesnesterca, velika će ovo biti prilika za Partizan

5.minut - Trenutno bez prevelikog uzbuđenja na stadionu Čair

1.minut - Počeo je prvi produžetak u Nišu!

II POLUVREME: (1:2)

Vukadinović i Bojić su pogađali za Vojvodinu, Stevanović i Pavlović za Partizan, idemo u produžetke!

90+6.minut - GOOOOOOOOL! Vojvodina - Partizan 2:2! Strahinja Pavlović! - Korner je izveo Natho, Strahinja Pavlović se zagradio i onda fenomenalnim makazicama savladao odličnog Emila Rockova

90+2.minut - Žuti karton i za kapitena Vojvodine Nikolu Drinčića

90+1.minut - Ponovo šutira Umar Sadik i još jedna odbrana Emila Rockova

Nadoknada drugog poluvremena je šest minuta

88.minut - Žuti i za Andrića zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta

87.minut - Sevnula je preteća kontra, Đorđević se zaleteo, Uroš Vitas ga seče faulom i to je žuti karton

83.minut - Šut Filipa Stevanovića i fenomenalna parada Emila Rockova!

82.minut - Petar Bojić i Nemanja Čović izlaze iz igre, a ulaze Dejan Zukić i Lazar Stojisavljević

80.minut - GOOOOOOOOL! Vojvodina - Partizan 2:1! Filip Stevanović! - Majstorski pas Umara Sadika za Filipa Stevanovića, ovaj šmekerski prima ramenom i pogađa za 1:2!

78.minut - Žuti karton za strelca drugog gola Vojvodine Petra Bojića

77.minut - Ne može da nastavi Sejduba Suma, zamenio ga je Lazar Pavlović

75.minut - Sejduba Suma van terena, ukazuju mu pomoć pored terena, videćemo dali će moći da završi utakmciu

72.minut - Takuma Asano ustupa mesto Bojanu Matiću, Savo Milošević sve karte baca u napad

71.minut - Žuti karton za - Nenada Lalatovića, zbog prigovora sudiji!

68.minut - Bomba Uroša Vitasa! Rockov ništa nije mogao, ali lopta se zaustavlja na stativi

67.minut - Žuti karton za štopera Vojvodine Sinišu Saničanina

66.minut - Nova izmena u redovima Voše - Miodrag Gemović na terenu umesto strelca prvog gola za crveno-bele Miljana Vukadinovića

62.minut - Ukazivala se pomoć Emilu Rockovu, ali nastaviće golman Vojvodine ovaj meč

60.minut - Malo se razvodnila utakmica. Pokušao je Strahinja Pavlović sa 25 metara, samo korner

56.minut - GOOOOOOOL! Vojvodina - Partizan 2:0! Petar Bojić! - Prošetao se igrač Vojvodine pored Strahinje Pavlovića i matirao Vladimira Stojkovića kroz noge za 2:0!

54.minut - Prva izmenu pravi Nenad Lalatović - Napadača Mrkaića na terenu menja levi bek Mladen Devetak

52.minut - Magična odbrana Emila Rockova! Golman Voše ponovo uspešan posle još jednog šuta Umara Sadika

49.minut - Fenomenalni driblinzi napadača Vojvodine! Mrkaić je dobi loptu u kontri. Lažnjakom bacio na travu Vitasa, a potom i Pavlovića. Šutirao je pored gola na kraju

47.minut - Opalio je Umar Sadik, ali brani Emil Rockov

46.minut - Dvostruka izmena u redovima Partizana - Sejbuda Suma i Uroš Vitas na terenu umesto Aleksandra Šćekića i Bojana Ostojića

I POLUVREME: (1:0)

Posle nadoknade vremena od dva minuta kraj prvog poluvremena na stadionu Čair u Nišu

Koreografija "Grobara"

43.minut - Sadik se dobro zagradio, krenuo ka golu Vojvodine, ipak Bralić je uspeo dosta lako da ga zaustavi

40.minut - Odmah je Partizan imao priliku iz kornera, ali se Vojvodina odbranila

37.minut - GOOOOOOL! Vojvodina - Partizan 1:0! Vukadinović! - Katastrofalno je reagovao Strahinja Pavlović. Odneo ga je u duelu Mrkaić i uposlio Bojića... Lepo je šutirao nekadašnji član Čukaričkog, a na drugoj stativi je bio Vukadinović i lako pogodio

35.minut - Dobar prekid Vojvodine, Đorđević je centaršutem pronašao Bralića. Ipak, hrvatski štoper se poslužio rukama i napravio faul

32.minut - Zbog povrede Lazar Marković završava finale, na terenu umesto njega Filip Stevanović

30.minut - Nenad Lalatović u verbalnom okršaju sa četvrtim sudijom Novicom Anđelovskim. Žali se na igranje rukom Sadika!

25.minut - Vojvodina igra defanzivan fudbal, zatvorili su sve prilaze golu

22.minut - Još jedan prekid Partizana Vojvodina je uspela da reši. Crno-beli sve ofanzivniji

20.minut - Imao je Partizan prvi korner, ali se lako odbranila Voša. Zatim nije prošao ni centaršut Natha

17.minut - Bili su u duelu Ostojiić i Mrkaić na ivici kaznenog prostora. Na kraju gol aut

13.minut - Uzvratila je Vojvodina, Mrkakić je šutirao iz dobre pozicije. Bio je to ofsajd. Udvajaju često defanzivci Vojvodine Umara Sadika. Naterali su ga da napravi faul u napadu

11.minut - Dobar prodor Sadika po strani, pas za Takumu Asana, ali Japanac u padu šutira pravo u Rockova

8.minut - Gužva u šesnestercu Vojvodine, prvo je pokušao Asano, a potom i Marković glavom, ipak Rockov dolazi do lopte i prekida napad Partizana

4.minut - Šutirao je Nikola Drinčić sa preko trideset metara iz slobonog udarca, ali lopta odlazi daleko pored gola

1.minut - Finale Kupa Srbije je počelo!

18.50 - Vojvodina je Kup Srbije osvajala samo jednom (2014.), dok je Partizan znatno uspešniji sa sedam trofeja

Savo Milošević i Nenad Lalatović

18.40 - Glavni sudija utakmice je zanimljivo rođeni Nišlija Danilo Grujić. Pomagaće mu najbolji srpski "mahači" Milovan Ristić i Dalibor Đurđević