Demoliranje na Baleidosu: Alaves molio Boga da Selta stane!

21.06.2020

15:06

U meču 30. kola španske LaLige, Selta je deklasirala Alaves na svom stadionu – 6:0 (4:0) i tako ubedljivom pobedom pobegla iz zone ispadanja.

Real Madrid - Selta Vigo

Probudio se tim iz Viga i odigrao je najbolju utakmicu ove sezone. Hose Muriljo je u 14. minutu glavom postigao vodeći gol. Šest minuta kasnije, Aspas duplira prednost sa bele tačke.

U 27. minutu, Alaves ostaje sa igračem manje. Agerigabiria je brutalno startovao otvorenim đonom i zasluženo zaradio isključenje.

To je samo olakšalo Selti, koja je do kraja prvog dela igre postigla još dva pogotka. Oba gola postigao je Rafinja. Tresao je mrežu dva puta za dva minuta, pošto je bio strelac u 40. i 41. minutu.

U drugom delu igre videli smo još dva pogotka.

Nolito je u 78. minutu pogodio sa bele tačke, a osam minuta kasnije je Santi Mina postavio konačan rezultat.